Monety kolekcjonerskie inspirowane seriami „Harry Potter” i „Mortal Kombat”

Warner Bros. Discovery Global Consumer Products i Mennica Gdańska połączyły siły, abyw Polsce powstały dwie pierwsze serie monet inspirowanych kultowymi seriami „Harry Potter” i „Mortal Kombat”.

Monety kolekcjonerskie „Harry Potter” i „Mortal Kombat”

Mennica Gdańska nawiązała ekskluzywną współpracę z Warner Bros. Discovery Global Consumer Products, będącej częścią globalnej firmy medialnej Warner Bros Discovery. W ramach umowy licencyjnej mennica wyda wyjątkowe serie monet kolekcjonerskich przedstawiające ikoniczne postaci popkultury. Pierwsze efekty tej współpracy to dwie emisje zainspirowane kultowym filmem produkcji WBD pt. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” oraz popularną grą komputerową „Mortal Kombat”(również zekranizowaną przez WBD). To wyjątkowa okazja dla fanów, którzy mogą dodać do swoich kolekcji pamiątek unikatowe numizmaty – nakład każdej z monet to 500 sztuk.

Zobacz też: „Harry Potter. Magiczny Almanach” ukaże się już w październiku!

Moneta „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, wykonana jest ze srebra próby 999, o wadze 2 uncji (62,2 g) i wartości nominalnej 5 dolarów. Rewers inspirowany jest pierwszymi przygodami jednego z najbardziej ukochanych czarodziejów na świecie, przedstawiający Harry’ego Pottera na tle figur szachowych, które odegrały ważną rolę w końcowych scenach filmu. Detale obrazu są zaakcentowane przez wysoki relief i dodatkowe uszlachetnienia, takie jak selektywne złocenie i druk UV. Każdy numizmat z 500 sztuk jest indywidualnie numerowany na brzegu, co czyni go wyjątkowym przedmiotem kolekcjonerskim.

Z kolei seria monet inspirowanych kultową grą Mortal Kombat to numizmaty o nominale 5 dolarów, akceptowane jako środek płatniczy. Rewers prezentuje dynamikę świata walki poprzez wysoko wypukły relief o wysokości 3 mm oraz paletę pięknych neonowych kolorów, które świecą w ciemności dzięki fluorescencyjnemu nadrukowi oraz UV. Moneta Mortal Kombat to kolekcjonerski numizmat o wadze 2 uncji, wykonany ze srebra próby 999 z unikalnym numerem na obrzeżu każdej monety.

Moneta kolekcjonerska „Mortal Kombat”

Moneta „Mortal Kombat” dostępna będzie w sprzedaży od 30 września 2023 roku, a „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” od 20 października 2023 roku. W dalszej perspektywie planowana jest emisja kolejnych numizmatów z ikonami popkultury ze świata WBD.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TVN Warner Bros. Discovery