„Harry Potter. Magiczny Almanach” ukaże się już w październiku!

Przepięknie ilustrowany album dla całej rodziny „Harry Potter. Magiczny Almanach” trafi do sprzedaży już 12 października 2023 roku nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

„Harry Potter. Magiczny Almanach” - okładka książki

Wydanie w twardej oprawie, złocone folią, ze wstążką do zaznaczania i rozkładanymi ilustracjami w wielkim formacie to publikacja przeznaczona zarówno dla młodych czytelników, którzy wyruszają w swoją pierwszą, oszałamiającą podróż do Hogwartu, jak i dla ekspertów, którzy docenią rozmach i głębię informacji mniej oczywistych czy zapomnianych. Harry Potter: Magiczny Almanach to najlepsze kompendium pełne faktów, infografik i wszystkiego, co magiczne — pierwszy oficjalny przewodnik po książkach J.K. Rowling z tej serii.

Zobacz także: „Harry Potter: Żywa Magia” już można pobrać na iOS-a i Androida

Wiedza pochodząca z książek J.K. Rowling zaprezentowana została w albumie Harry Potter: Magiczny Almanach w formie map, wykresów i przekrojowych grafik ukazujących całą gamę magicznych osobliwości – od zaczarowanych obiektów, magicznego jedzenia, po fantastyczne rośliny i stworzenia.

Podzielony na siedem rozdziałów almanach to obowiązkowa pozycja dla każdego czytelnika. Pozwoli mu zgłębić informacje o ukochanych bohaterach, przeżyć na nowo ulubione sceny, zdobyć wiedzę o zaklęciach, poszukać ukrytych sekretów i oddać się fantazji, zwiedzając Szkołę Magii i Czarodziejstwa. Czytelnik znajdzie tu wszystko: od Tiary Przydziału po inkantacje zaklęć.

Ilustracje do almanachu stworzyło siedmioro artystów z całego świata: Peter Goes, Louise Lockhart, Weitong Mai, Olia Muza, Pham Quang Phuc, Levi Pinfold i Tomislav Tomić, a każdy z nich zaprezentował własną artystyczną wizję magicznego świata J.K. Rowling.

Magiczny almanach zauroczył nas od pierwszego wejrzenia i obudził najcenniejsze wspomnienia z lektury Harry’ego Pottera. Przywołał na nowo magiczny świat J.K. Rowling: świeży, unikalny, nieskończenie odkrywczy, a przy tym pełen fantazji i humoru. Almanach oszałamia ilością wiedzy i szczegółowością, rozczula cytatami z książek – pamiętnymi kwestiami ukochanych postaci, zachwyca ilustratorskim rozmachem, a jednocześnie wiernym podejściem do magicznych miejsc, postaci, stworzeń i przedmiotów. Almanach to autoryzowane, pedantycznie opracowane kompendium wiedzy o Harrym Potterze dla fanów w każdym wieku.

— Joanna Nowakowska, redaktor naczelna wydawnictwa Media Rodzina

Harry Potter: Magiczny Almanach ukaże się jednocześnie w 35 językach, wsparty wydarzeniami Światowego Dnia Harry’ego Pottera skierowanego do dzieci i całych rodzin, fanów i kolekcjonerów.

Oficjalny przewodnik po książkach serii Harry Potter pod tytułem Harry Potter: Magiczny Almanach będzie można kupić w Polsce już od 12 października 2023 roku

O KSIĄŻCE

  • tytuł oryginalny: Harry Potter: Wizarding Almanac
  • tytuł polski: Harry Potter: Magiczny Almanach
  • twórcy:   J. K. Rowling  (Autor), Peter Goes  (Ilustrator), Louise Lockhart  (Ilustrator), Weitong Mai  (Ilustrator), Olia Muza (Ilustrator), Pham Quang Phuc  (Ilustrator), Levi Pinfold  (Ilustrator), Tomislav Tomic  (Ilustrator)
  • ISBN: 978-83-8265-461-5 / 9788382654615
  • wydawnictwo: Media Rodzina
  • liczba stron: 368
  • oprawa: twarda
  • wymiary: 135 205 mm
  • data premiery: 12 października 2023 r.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacja wydawcy