„Tajemnice Dolnego Śląska” w październiku na History Channel

Łukasz Kazek ponownie zagłębia się w przeszłość Dolnego Śląska w nowym sezonie serii „Tajemnice Dolnego Śląska”.

„Tajemnice Dolnego Śląska — Łukasz Kazek na tropie” od 24 października wracają na HISTORY Channel
„Tajemnice Dolnego Śląska — Łukasz Kazek na tropie”

Niezwykły polski odkrywca i jeden z najpopularniejszych youtuberów zajmujących się historią kolejny raz zagłębi się w przeszłość najbardziej tajemniczego regionu Polski. Tajemnice Dolnego Śląska — Łukasz Kazek na tropie od 24 października wracają na HISTORY Channel. Łukasz Kazek, polski dziennikarz i popularyzator historii, autor książek, prezenter telewizyjny i gospodarz popularnego kanału History Story na platformie YouTube powraca, aby ponownie zabrać widzów na Dolny Śląsk.

Zobacz też: History Play i Crime+Investigation Play w Prime Video

W nowym programie „Tajemnice Dolnego Śląska” Łukasz zmierzy się z mitami i legendami, które wciąż są żywe wśród miejscowej ludności, wyruszy na poszukiwania nazistowskiego złota w opuszczonej średniowiecznej kopalni, w Wałbrzychu odkryje dawno zapomniane nazistowskie mauzoleum i stary magazyn pełen artefaktów z czasów II wojny światowej.

W swoich poszukiwaniach Łukasz i współpracujący z nim pasjonaci wykorzystują najnowsze technologie, drony, ciężkie maszyny i podwodne roboty. W programie nie zabraknie również rozmów ze świadkami historii i ekspertami.

Dolny Śląsk z oczywistych względów jest regionem bliskim mojemu sercu. Z przyjemnością zagłębiam się w jego historię i próbuję rozwikłać tajemnice, które po dziś dzień nie zostały rozwiązane. W nowym programie przybliżę widzom m.in. temat procesów o czary, którymi interesowała się też czarna eminencja III Rzeczy, Henrich Himmler. Sprawdzę też, czy światowej sławy obrazy zostały ukryte w kopalni na Dolnym Śląsku.

– mówi Łukasz Kazek, prowadzący „Tajemnice Dolnego Śląska”

Premiera programu „Tajemnice Dolnego Śląska” we wtorek, 24 października 2023 roku o godz. 21:00.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: History Channel