Lekcje muzyki wkrótce w Duolingo!

Duolingo wkrótce będzie oferować lekcje muzyki z wykorzystaniem dźwięków — nowy kurs zawiera ponad 200 melodii i „setki krótkich lekcji”.

Duolingo Music

Usługa Duolingo jest najbardziej znana ze swojej aplikacji do nauki języków, ale niedawno rozszerzyło swoją działalność na nauczanie matematyki, a wkrótce będzie oferować naukę muzyki w Duolingo Music – oficjalnie ogłosiła firma. Dzięki serii „setek krótkich lekcji” użytkownicy będą mogli nauczyć się nut i sposobów odtwarzania utworów z biblioteki zawierającej ponad 200 utworów. Według Duolingo, kurs muzyczny, wykorzystujący możliwości uczenia się z wykorzystaniem gier w aplikacji, „uczy Cię czytać i odtwarzać muzykę w dowolnym momencie poprzez interaktywne lekcje”.

Znamy matematykę i muzykę, podobnie jak języki, przekraczamy kultury i łączymy ludzi. Wkrótce będziesz mógł uczyć się matematyki i muzyki w tej samej aplikacji Duolingo — a wszystko to w ramach tej samej zabawy, wciągającego i skutecznego doświadczenia, jakie znasz z nauki języków z nami.

– powiedział współzałożyciel Duolingo i dyrektor ds. technicznych Severin Hacker

Kilka zrzutów ekranu przedstawia zapis nutowy w połączeniu z klawiszami fortepianu oraz gry takie jak „uzupełnij puste miejsca” i „dopasuj pary”. Aplikacja pojawi się obok języków i matematyki na górze głównego ekranu Duolingo. Aplikacja matematyczna jest już dostępna na iOS-a i obejmuje poziomy od podstawowego do bardziej zaawansowanego, a wszystkie korzystają z interaktywnych lekcji z wykorzystaniem gier.

Zrzut ekranu z aplikacji Duolingo Music
Zrzut ekranu z aplikacji Duolingo Music

Ogłoszenie o pracę, które pojawiło się na początku tego roku, wskazywało, że firma pracuje nad aplikacją muzyczną. Duolingo nie podało wielu szczegółów poza kilkoma zrzutami ekranu, ale stwierdziło, że „kurs jest bezpłatny, przyjemny i skuteczny”.

Planowany start nowego kursu muzycznego (aplikacji mobilnej) Duolingo Music ma nastąpić podczas konferencji Duocon 11 października 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Engadget | Duolingo