Duolingo pracuje nad aplikacją muzyczną

Aplikacja do nauki języków Duolingo, która ma ponad 500 mln użytkowników, pracuje nad aplikacją muzyczną.

Zielona sowa Duolingo w różnych sytuacjach i z różnymi atrybutami

Jak informuje sersi TechCrunch, firma technologiczna Duolingo z siedzibą w Pittsburghu ma obecnie mały zespół pracujący nad produktem muzycznym i zatrudnia naukowca, który jest „ekspertem w dziedzinie edukacji muzycznej — łączy zarówno wiedzę teoretyczną z odpowiednich badań naukowych dotyczących uczenia się, jak i praktyczne doświadczenie w nauczaniu”. Firma opublikowała również ofertę pracy na niezależnego konsultanta ds. kompozycji muzycznej i programu nauczania, ale obecnie nie jest już prowadzona rekrutacja na to stanowisko.

Oferta pracy sugeruje, że aplikacja będzie uczyć podstawowych pojęć z teorii muzyki, wykorzystując popularne piosenki i utwory oraz wiedze nauczycieli muzyki.

Duolingo powoli wyszło poza naukę języków obcych, tworząc kilka pomocniczych nowych projektów, które mogą stanowić znaczące źródła przychodów w nadchodzących latach. Na przykład The Duolingo English Test, który wywodzi się z projektu hackathonu w 2014 roku, to internetowy egzamin certyfikacyjny, który sprawdza biegłość językową. Podczas pandemii firma uruchomiła również Duolingo ABC, bezpłatną aplikację skupiającą się na umiejętności czytania i pisania w języku angielskim dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

W październiku 2022 r. firma ogłosiła Duolingo Math jako pierwsze rozszerzenie przedmiotowe wykraczające poza pierwotne korzenie nauki języków i umiejętności czytania i pisania. Aplikacja matematyczna jest bezpłatna i przypomina naukę języka.

Muzyka to przedmiot, który znajduje się gdzieś w okolicach nauki języka — wymaga znajomości niuansów i kontekstu, oraz matematyki, która wymaga skupienia się na formułach zapewniających prawidłowe odpowiedzi lub w tym przypadku dźwięków.

Język, matematyka i muzyka w Duolingo wymagają od użytkowników znajomości podstaw. I właśnie w ten sposób Duolingo się wyróżnia: skupia się na elementach konstrukcyjnych, zamiast na konkretnym mistrzostwie, jako sposobie na naukę umiejętności.

Nie jest jasne, kiedy i na jakich rynkach aplikacja muzyczna Duolingo zostanie uruchomiona— na przykład nie wiemy, i czy aplikacja pomoże ludziom czytać nuty, pisać nuty, uczyć się gry na instrumentach lub wykonywać wszystkie powyższe czynności — czy też jest to tylko mały eksperyment w organizacji, o której wiadomo, że uwielbia testować różne rozwiązania.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TechCrunch | Duolingo