„Dawno temu w Warszawie” już w październiku!

Kontynuacja powieści „Ślepnąc od świateł”, zatytułowana Dawno temu w Warszawie” ukaże się w księgarniach 16 października 2023 roku.

„Dawno temu w Warszawie (Jakub Żulczyk) – kontynuacja „Ślepnąc od śiwateł”
„Dawno temu w Warszawie” (Jakub Żulczyk) – kontynuacja „Ślepnąc od świateł”

Kultowa już powieść Jakuba Żulczyka zatytułowana Ślepnąc od świateł, której serialową ekranizację mogliśmy obejrzeć w 2018 roku, teraz doczekała się drugiej części. Nowa książka Dawno temu w Warszawie, wydana nakładem Świata Książki, jest już dostępna w przedsprzedaży, a do księgarń trafi 16 października 20223 roku. W nowej powieści, parę lat po wydarzeniach z poprzedniej części, bohaterowie schodzą pod powierzchnię miasta, zanurzają się w płynącym pod nim złu. A zło jest zimne i gęste.

W opisie książki, udostępnionym przez wydawcę czytamy:

2014 Jacek Nitecki stoi samotny przed halą odlotów. Zaczyna padać deszcz. Dzwoni telefon. Jacek odbiera, myśląc, że jego droga do piekła właśnie się skończyła. Ale ona dopiero się zaczyna. 

2020 Warszawa wchodzi w kolejną falę pandemii.

Lockdown zamyka ludzi w domach, w ich głowach, kleszczach lęku. W środku tego szaleństwa Marta Pazińska próbuje walczyć o życie i godność tych, którzy są samotni i bezbronni. Nie rozumie jednak, że cała Warszawa stała się bezbronna jak dziecko. A ci, którzy przez lata czaili się w ciemności, teraz ruszyli po władzę. Idą po nią po trupach dzieciaków, policjantów, polityków. Kości chrzęszczą pod ich stopami. 

Parę lat po wydarzeniach od „Ślepnąc od świateł” bohaterowie tamtej powieści schodzą pod powierzchnię miasta, zanurzają się w płynącym pod nim złu. A zło jest zimne i gęste.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacje wydawcy