Sowa Duolingo będzie teraz uczyć matmy

Aplikacja matematyczna Duolingo Math jest już dostępna, kilka miesięcy po tym, jak wersja beta dołączyła do sklepu z aplikacjami.

Aplikacja „Duolingo Math”

Aplikacja matematyczna o nazwie Duolingo Math jest pierwszym rozszerzeniem tematycznym, które Duolingo stworzyło poza pierwotnymi korzeniami nauki języków i umiejętności czytania i pisania. I tak, ma drobne powiadomienia i ponaglenia od Duo, niesławnego sześcianu zamienionego w sowę (wraz z innymi postaciami, które ewoluowały w matematyczne figury). Aplikacja jest dostępny od dzisiaj na urządzenia z systemem iOS, podczas gdy wersja na Androida jest już blisko wydania.

Zobacz też: Duolingo ABC na iOS-a ma uczyć małe dzieci czytania

Po pobraniu aplikacji użytkownicy mogą wybrać wersję podstawową, która zawiera podstawowy matematyczne, takie jak mnożenie i dzielenie, lub wersję dla dorosłych, zwaną treningiem mózgu, która skupia się na podobnych działaniach. Trening mózgu jest zoptymalizowany pod kątem treningu mentalnych umiejętności matematycznych.

Chociaż aplikacja została pierwotnie stworzona dla dzieci, zespół niedawno wprowadził trudniejszą wersję aplikacji dla dorosłych.

W przyszłości aplikacja matematyczna Duolingo Math może zacząć uczyć matematyki na jeszcze wyższym poziomie, takim jak algebra liniowa lub matematyka na poziomie uniwersyteckim – podczas gdy jego podstawowa aplikacja skupia się bardziej na uczniach szkół podstawowych. Aplikacja została zaprojektowana tak, aby zawierała krótkie lekcje, interaktywne ćwiczenia, i ten sam rodzaj „rozkoszy i animacji”, które pomogły Duolingo dotrzeć do milionów użytkowników.

Aplikacja matematyczna, podobnie jak ta do nauki języków, jest bezpłatna – przynajmniej na razie pozostanie bezpłatna, w przeciwieństwie do Duolingo, które uruchomiło subskrypcję w ciągu ostatnich kilku lat.

Odkładając na bok synergię, rozszerzenie stawia Duolingo w konkurencji z firmami zajmującymi nauką matematyki, takimi jak Khan Academy, Brilliant.org, Photomath, Numerade i niedawno przejęty Symbolab.

Aplikację „Duolingo Math” pobierzesz ze sklepu App Store.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Duolingo | TechCrunch