Głośnik Urbanista Malibu ładuje się sam!

Zasilany energią słoneczną Urbanista Malibu napawa ekscytacją na myśl o przyszłości akcesoriów technologicznych o niskim poborze mocy!

Zasilany enrgią słoneczną głośnik bezprzewodowy Malibu firmy Urbanista
Zasilany enrgią słoneczną głośnik bezprzewodowy Malibu firmy Urbanista

Szwedzka marka lifestylowa Urbanista zyskała sławę, integrując energię słoneczną w swoich doskonałych produktach audio, takich jak słuchawki Los Angeles Bluetooth, co zasadniczo pozwala zapomnieć o ładowaniu przez USB dla większości zwykłych użytkowników. Na targach IFA 2023 firma powróciła z zasilanym energią słoneczną Urbanista Malibu — zewnętrznym głośnikiem Bluetooth, którego bateria może nigdy się nie wyczerpać.

Zobacz tez: Przenośny głośnik Sony SRS-XB100 już w sprzedaży!

Podobnie jak poprzednie produkty solarne z linii Urbanista, głośnik bezpprzewodowy Malibu jest wyposażony w panel słoneczny Powerfoyle – elastyczną i niewiarygodnie cienką folię stworzoną przez Exeter, kolejną szwedzką firmę produkującą panele w tym kraju. Oprócz eleganckiego wyglądu i łatwego wtapiania się w konstrukcję głośnika, panel ten ma również tę zaletę, że jest odporny na wodę i kurz, co zapewnia stopień ochrony IP67 dla całego zestawu przeznaczonego do użytku na zewnątrz.

Urbanista poinformowała serwis Android Police, że projekt Malibu został wybrany bardzo świadomie. Sposób, w jaki przyciski są rozmieszczone u góry, tuż przy krawędzi panelu słonecznego, ma nakłonić ludzi do umieszczenia go panelem słonecznym skierowanym do góry. Ma to sens, ponieważ konstrukcja dookólna może doprowadzić do przypadkowego zakrycia panelu słonecznego przez ludzi, odcinając dostęp promieni słonecznych.

Podobnie jak poprzednie produkty Urbanista zasilane energią słoneczną, możesz monitorować szybkość ładowania głośnika za pomocą energii słonecznej za pośrednictwem połączonej aplikacji mobilnej, pomagając ustawić go tak, aby optymalnie zbierał jak najwięcej energii.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY GŁOŚNIKA MALIBU

ZASILANIE ŚWIATŁEM

Pierwszy na świecie samoładujący głośnik do aktywności na świeżym powietrzu zasilany technologią ogniw słonecznych Powerfoyle™.

BATERIA NA CAŁY DZIEŃ

Malibu jest wyposażony w całodniową rezerwę baterii, dzięki której nigdy nie zabraknie Ci energii przez cały dzień.

W PEŁNI WODOODPORNY

Stopień ochrony IP67 przed wodą, piaskiem, kurzem i brudem sprawia, że ​​Malibu odtwarza muzykę przez cały dzień, bez względu na warunki.

Ponieważ urządzenie pobiera wykładniczo więcej energii przy głośniejszych ustawieniach głośności, możesz nie być w stanie polegać wyłącznie na energii słonecznej, jeśli często zwiększasz głośność na długie sesje odsłuchowe w nocy. Niezależnie od tego, czy przekraczasz takie granice, czy po prostu chcesz cieszyć się muzyką w pochmurny dzień, zawsze możesz skorzystać ze znajomego portu ładowania USB-C. Jeśli chodzi o żywotność baterii, Urbanista obiecuje „całodniowe działanie na jednym ładowaniu baterii”. Dzięki możliwości ładowania głośnika, gdy nie ma słońca, niepokój związany z baterią może stać się odległym wspomnieniem.

Oczywiście jest to przede wszystkim głośnik i mimo że ładowanie energią słoneczną wygląda fajnie, prawdziwym pytaniem jest, czy Urbanista Malibu brzmi dobrze. Jak zapewniają redaktoryzy Android Police, którzy mieli okazję zobaczyć głośnik podczas IFA w Berlinie — na szczęście nawet w głośnym otoczeniu targów imponujące i mocne było brzmienie podwójnych głośników Malibu o mocy 10 W, które stawały się wystarczająco głośne, aby zagłuszyć hałasy z innych pobliskich stoisk.

Urbanista dał im też jasno do zrozumienia, że projekt dźwięku nie jest jeszcze sfinalizowany, a firma wciąż poprawia i dostosowuje ostateczne ustawienia korektora (które nadal będzie można dowolnie dostosowywać), ale z pewnością jest już na imponującym etapie. Jednak pełna recenzja nadal dałaby nam lepszy pogląd na to, jak wypada na tle wszystkich innych dobrych głośników Bluetooth na rynku. Dodatkowe funkcje bonusowe obejmują tryb stereo, umożliwiający połączenie dwóch Malibu razem.

Wodoodporność IPX7 głośnika MALIBU od Urbanista

Tego typu produkty to dopiero początek. Opatentowana przez firmę Exeger technologia słoneczna może działać bez charakterystycznych, krzyżujących się siatek lub linii, które zwykle widuje się na zwykłych panelach słonecznych, i firma jest w trakcie optymalizacji swojego produktu, tak aby w większym stopniu mógł polegać na sztucznym świetle do wytwarzania energii, gdy słońce nie jest dostępne.

Oprócz całkiem prostych paneli, które widzimy w ofercie Urbanista, Exeger pracuje także nad bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami, które naśladują wygląd i styl znanych materiałów, takich jak szkło, sztuczna skóra, włókno węglowe i inne. Oferowane są one wszystkim klientom biznesowym, którzy są zainteresowani dyskretnym uzupełnieniem swoich urządzeń energią słoneczną, umożliwiającą ich pasywne ładowanie bez widocznych paneli słonecznych.

Głośnik bezprzewodowy Urbanista Malibu
Głośnik bezprzewodowy Urbanista Malibu

Już teraz widzimy, że firmy sięgają po tego typu rozwiązania w zakresie zasilania, w tym Samsung wprowadzający na rynek piloty do telewizorów zasilane energią słoneczną, które obecnie w celu ładowania należy odwrócić na tył. Exeger mógłby umożliwić zintegrowanie tej technologii również z przodem, wciskając panele pomiędzy samymi przyciskami lub po prostu wykorzystując niewykorzystaną przestrzeń.

Jeśli technologia firmy Exeger będzie mogła być skalowana, wkrótce możemy zobaczyć znacznie więcej akcesoriów zasilanych energią słoneczną. Mogę sobie wyobrazić, że inteligentny dom mógłby być tutaj kolejnym oczywistym kandydatem, z wieloma czujnikami i kamerami bezpieczeństwa zasilanymi bateryjnie, gotowymi do korzystania z technologii pasywnego ładowania, które eliminują potrzebę prowadzenia przewodów lub wymiany akumulatorów — lub przynajmniej znacznie zmniejszają częstotliwość używania baterii.

Póki co możemy już podziwiać prawdziwy produkt — nowy głośniki Malibu firmy Urbanista, który być może nigdy nie będzie wymagał ładowania. Dostawy na całym świecie rozpoczną się pod koniec września 2023 roku w cenie 150 dolarów i będą dostępne w kolorach Midnight Black i Desert Grey w oficjalnym sklepie firmy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Police | Urbanista