Urbanista wprowadza słuchawki Phoenix zasilane energią słoneczną

W etui ładującym znajdują się panele słoneczne Powerfoyle firmy Exeger, które zasilają bezprzewodowe słuchawki Urbanista Phoenix.

Urbanista Phoenix - słuchawki douszne zasilane energią słoneczną
Urbanista Phoenix – słuchawki douszne zasilane energią słoneczną

Firma Urbanista kontynuuje swoja serię zasilanych energią słoneczną słuchawek dousznych z zeszłego roku z parą prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych zasilanych energią słoneczną o nazwie Phoenix. Podobnie jak zeszłoroczne słuchawki, etui od Urbanista Phoenix wykorzystuje panele słoneczne Powerfoyle™ produkowane przez firmę Exeger, aby przedłużyć żywotność baterii dzięki energii pochodzącej z promieni słonecznych. Ale w przeciwieństwie do słuchawek Los Angeles, które mają panele słoneczne wbudowane w pałąk, panele nie są zawarte w samych słuchawkach Phoenix. Zamiast tego są wbudowane w etui ładujące Phoenix.

Zobacz także: Kim Kardashian promuje Beats Fit Pro w 3 nowych kolorach

Decyzja o przeniesieniu technologii ładowania słonecznego do etui ładującego ma sens, biorąc pod uwagę niewielki rozmiar wkładek dousznych. Ale prawdopodobnie oznacza to, że użytkownicy będą musieli postarać się, aby panele słoneczne były skierowane w stronę słońca. Opaska na słuchawki na czubku głowy będzie idealnie umieszczona, aby odbierać promienie słoneczne, na przykład, gdy używasz ich na zewnątrz, ale większość ludzi ma tendencję do trzymania etui do ładowania słuchawek w kieszeni lub torbie podczas słuchania.

Urbanista mówi, że Phoenix może uzyskać 8 godzin odtwarzania z samych słuchawek. Jednak w połączeniu z etui ładującym możemy otrzymać do około 32 godziny całkowitego odtwarzania, a to powinno wzrosnąć o około godzinę za każdą godzinę spędzoną w bezpośrednim świetle słonecznym. Podobnie jak w przypadku poprzednich słuchawek Los Angeles, stan ładowania Phoenix można śledzić za pomocą aplikacji towarzyszącej Urbanista, która oferuje również opcję regulacji korektora słuchawek dousznych lub dostosowania sterowania dotykowego.

Poza ładowaniem słonecznym inne bardziej tradycyjne funkcje słuchawek dousznych obejmują wodoodporność IPX4 (co powinno oznaczać, że poradzą sobie z potem, ale nie z ulewą), obsługa Bluetooth 5.2 i port ładowania USB-C do tradycyjnego doładowania. Słuchawki douszne Phoenix obsługują aktywną redukcję szumów, mają tryb przezroczystości, aby słyszeć otaczający Cię świat, a także istnieje możliwość połączenia z dwoma urządzeniami jednocześnie (przydatne przy odbieraniu połączeń przez telefon bez zapominania o połączeniu z laptopem). Dostępne opcje kolorystyczne to czarny i różowy.

Słuchawki douszne Urbanista Phoenix
Słuchawki douszne Urbanista Phoenix

Podczas gdy dyrektor generalny Exeger, Giovanni Fili, potwierdza, że ​​Phoenix to pierwsze na świecie prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne z zasilaniem Powerfoyle, nie jest jasne, czy są to pierwsze w historii słuchawki douszne zasilane energią słoneczną. Firma Pearl Audio ogłosiła wcześniej kampanię Indiegogo mającą na celu sfinansowanie podobnej pary słuchawek dousznych, ale nie wydaje się, aby te „słuchawki douszne z zasilaniem AI” kiedykolwiek zostały wysłane. Ostatnia aktualizacja kampanii pochodziła z listopada zeszłego roku, a od tego czasu jej strona crowdfundingowa została zawieszona i jest wypełniona komentarzami od sponsorów proszących o zwrot pieniędzy.

Słuchawki douszne Urbanista Phoenix z panelem słonecznym

Z kolei Urbanista ma znacznie lepsze osiągnięcia, wypuszczając już w zeszłym roku parę słuchawek zasilanych energią słoneczną. Ale nadal będziemy musieli trochę poczekać na premierę słuchawek Urbanista Phoenix, których wysyłka ma nastąpić dopiero w czwartym kwartale 2022 roku. Kiedy zostaną wydane, powinny być dostępne na całym świecie w cenie 149 euro (ok. 700 zł).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Urbanista | The Verge