TCL 40 NXTPAPER z kolorowymi ekranami w stylu e-Ink

Seria TCL 40 NXTPAPER, zaprezentowana podczas IFA 2023, to pierwsze na świecie smartfony z pełnokolorowymi ekranami najwyższej jakości przypominającymi e-Ink.

Smartfony TCL NXTPAPER 40 Series

Stoisko TCL na targach IFA 2023 było pełne niezwykłej i najnowocześniejszej technologii wyświetlaczy, w tym najnowszych prototypów CSOT, które zapowiadają przyszłość z urządzeniami takimi jak 17-calowe składane laptopy. Z drugiej strony smartfony z wyświetlaczem NXTPAPER pierwszej generacji są gotowe do wprowadzenia na rynek i reklamowane jako zapewniające po raz pierwszy najbardziej przyjazne dla zdrowia i pozbawione połysku wrażenia w obudowie o przekątnej poniżej 7 cali.

Sprawdź też: Ogromne okulary RayNeo X2 od TCL przypominają nam, że AR to trudny temat

TCL zaprezentowało na tegorocznych targach IFA przede wszystkim X11G Max. Z drugiej strony, oprócz nowego flagowego 115-calowego telewizora QD-Mini LED na swoim stoisku znalazło miejsce na znacznie więcej ciekawych urządzeń.

Najnowsze produkty działu badawczo-rozwojowego TCL CSOT, w tym nowy panel, który może w przyszłości umożliwić większej liczbie producentów OEM wyprodukowanie składanego laptopa z 17-calowym wyświetlaczem OLED. Co więcej, wersja CSOT wykorzystuje technologię IGZO i jest wytwarzana przy użyciu potencjalnie opłacalnego procesu drukowania.

Najnowsze prototypy TCL CSOT wielkości laptopa są również wyposażone w inauguracyjny 14-calowy ekran dotykowy z obsługą rysika, który reaguje na sygnały wejściowe odpowiednio z częstotliwością do 120 Hz i 240 Hz dzięki technologii in-cell a-Si. Może to być świetne rozwiązanie biurowe, podczas gdy nowy 32-calowy panoramiczny wyświetlacz pola świetlnego TCL CSOT o rozdzielczości 8K może pewnego dnia znaleźć zastosowanie w warunkach klinicznych.

TCL NXTPAPER 40 5G

Firma CSOT ogłosiła także opracowanie na targach IFA 2023 monitora OLED o wąskiej krawędzi o rozdzielczości 2K WQHD LTPS o jasności 1400 nitów i 68,7 miliarda kolorów. Panele te można znaleźć w urządzeniach koncepcyjnych, które oczywiście nie są jeszcze gotowe do sprzedaży – jednakże seria 40 NXTPAPER jest już dostępna.

Pierwsze na świecie smartfony zostały wprowadzone na rynek w wersjach bez 5G i z obsługą sieci 5G, z wyświetlaczami odpowiednio 6,78 cala FHD+ i 6,6 cala HD+ oraz głównym aparatem 50 MP, przy czym oba zapewniają matowy obraz, w pełni zatwierdzony przez TÜV, niespotykany w większości urządzeń marki tej klasy.

TCL NXTPAPER 40

TCL zapewnia, że ​​zapewnią przekonujące „doświadczenia przypominające papier”, jeśli będą używane do konsumpcji treści lub jako minitablety z kompatybilnymi rysikami T-pens. Producent OEM nie podaje specyfikacji SoC żadnego z urządzeń, chociaż ich ceny mogą pomóc w odgadnięciu co kryje w środku.

Model TCL 40 NXTPAPER pojawi się w Europie we wrześniu 2023 roku, a jego sugerowana cena detaliczna będzie wynosić 199 euro (~890 zł) z 8 GB pamięci RAM, natomiast TCL 40 NXTPAPER 5G będzie kosztować 249 euro (~1150 zł) z 6 GB pamięci RAM od października 2023 roku w tym samym regionie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TCL | PRNewswire