„Scacco Matto” jest wyjątkową koncepcją modułowego głośnika z lampką

Magnetyczne elementy modułowe w głośniku-lampce „Scacco Matto” pozwalają na konstruowanie własnych wariacji tego przedmiotu.

Scacco Matto - głośnik Bluetooth z lampą LED (koncepcja)

Nasze oczy zawsze cieszą projekty, a czasem rzeczywiste projekty, które mogą być zarówno funkcjonalne, jak i dekoracyjne i mogą mieć wiele zastosowań w naszych domach. Takie funkcje ma Scacco Matto, nazwany na cześć włoskiego słowa oznaczającego „szach-mat”, koncepcyjny modułowy głośnika Bluetooth z lampą. Projekt pozwala bawić się elementami, aby dopasować konstrukcję do własnego gustu lub wystroju przestrzeni, w której ma się znaleźć.

Zaprojektowany przez Francesco Cappuccio głośnik Scacco Matto pozwala użytkownikowi na interakcję z elementami, ponieważ można zdecydować, jak ostatecznie będzie wyglądał. W każdej chwili można zmienić decyzję i ułożyć elementy w zupełnie innej konfiguracji. Projektant mówi, że istnieje pięć potencjalnych kombinacji, które można wymyślić, używając trzech różnych komponentów zawartych w pakiecie, które są mocowane za pomocą magnesów.

Wśród komponentów znajdują się stożkowate i okrągłe elementy, które pozwalają na stworzenie własnej wizji. Elementy zasilane są wewnętrznymi bateriami, a dzięki trzeciemu elementowi, który wygląda jak małe miseczki, można używać urządzenia do 40 godzin po pełnym naładowaniu. Wszystkie komponenty wyposażone są w indukcyjny moduł ładowania bezprzewodowego.

Scacco Matto - głośnik Bluetooth z lampą LED (koncepcja - warianty kolorystyczne)
Scacco Matto – głośnik Bluetooth z lampą LED (koncepcja – warianty kolorystyczne)

Na opublikowanych projektach widzimy różne wersje kolorystyczne, w tym niebieski, czerwony, zielony, żółty, różowy, fioletowy i inne.

Scacco Matto - głośnik Bluetooth z lampą LED (koncepcja - warianty kolorystyczne)
Scacco Matto – głośnik Bluetooth z lampą LED (koncepcja – warianty kolorystyczne)

Jeśli kiedyś, na podstawie tego projektu powstanie rzeczywistym produkt, ciekawe jaka będzie jakość dźwięku z takiego głośnika z lampą. Sam projekt jest interesujący, ale o jego popularności zadecydowałaby z pewnością rzeczywista jakość dźwięku i wykonania, no i oczywiście cena.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Francesco Cappuccio | Yanko Design