Głośnik Vappeby Ikei ze Spotify Tap to także lampa

Głośnik Bluetooth Vappeby firmy Ikea ma wbudowaną lampę i funkcję Spotify Tap, która pozwala włączać i zmienić przesyłane strumieniowo utwory lub podcasty.

Ikea Vappeby to jeden z pierwszych głośników Bluetooth z  przyciskiem Spotify Tap.
Ikea Vappeby to jeden z pierwszych głośników Bluetooth z przyciskiem Spotify Tap.

Głośnik Bluetooth Vappeby firmy Ikea właśnie wyciekł, dzięki zgłoszeniu FCC. Nowy głośnik Ikei w kształcie grzybka ma stopień ochrony IP65 — co oznacza, że ​​jest odporny na kurz, deszcz i strumienie wody pod niskim ciśnieniem — jest również wyposażony w zintegrowaną żarówkę 20 lumenów (2700 K), zapewniając funkcję przenośnej lampy. Ale to nie jedyna niespodzianka.

Głośnik Vappeby ma również przycisk Spotify Tap, który wydaje się być pierwszym w przypadku głośników Bluetooth. Spotify Tap umożliwia wznowienie odtwarzania muzyki z miejsca, w którym ostatnio zatrzymałeś odtwarzanie, lub ponowne dotknięcie przycisku, aby uzyskać inną rekomendację dostosowaną do Ciebie. Spotify Tap jest już dostępny w wielu słuchawkach Bluetooth: Samsunga, Microsoftu, Bose’a, Jabry i innych marek.

Niewielki głośnik, który wydaje się idealny do użytku w ogrodzie lub na patio, ma również port USB-C do ładowania, a akumulator według Ikei będzie działał do 13 godzin, gdy zostanie ustawiony na 50 procent głośności i jasności.

Uwaga: Vappeby nie jest częścią gamy głośników Symfonisk opracowanych we współpracy z firmą Sonos. Będzie to kolejny model, dostępny obok innych głośników Bluetooth Ikei, których ceny zaczynają się od 100 zł i osiągają maksymalnie 350 zł.

Nie znamy ani ceny ani daty premiery przenośnego głośnika z lampą Vappeby na każdą pogodę, ale nie powinno minąć dużo czasu, zanim trafi do kanałów detalicznych.

źródło: The Verge | FCC