Kabel Thunderbolt do iPhone’a 15 Pro być może trzeba będzie kupić osobno?

Firma Apple może zaoferować dodatkowy kabel Thunderbolt do iPhone’a 15 Pro, ale raczej nie znajdziemy go w pudełku wraz ze smartfonem.

Wizualizacja kabla Thunderbolt 150 W
Wizualizacja kabla Thunderbolt 150 W

Po informacjach związanych z możliwością dostarczenia przez Apple kabla USB 2.0 do iPhone’a 15 Pro pojawiła się nowa plotka sugerująca, że Apple może zaoferować mały kabel Thunderbolt jako oddzielną opcję zakupu. Już tylko tygodnie dzielą Apple od ogłoszenia linii iPhone’a 15, a już krążą plotki o tym, co port USB-C może oznaczać dla tych produktów. Nie jest jasne, jakiego standardu Apple użyje dla swojego portu, ale wydaje się, że firma przynajmniej rozważyła Thunderbolt dla iPhone’ów Pro.

Zobacz tez: Wraz z premierą iPhone’a 15, iPhone 14 może otrzymać port USB-C

Według autora przecieku znanego jako @KosutamiSan na X, Apple mógłby sprzedawać krótki 0,8-metrowy kabel ze złączem USB 4 Gen 2 jako opcjonalne akcesorium do iPhone’a 15 Pro. Ten kabel różni się od istniejących kabli Thunderbolt firmy Apple i może generować moc wyjściową 150 W (jak później skorygował swój oryginalny wpis, w którym wspomniał o 120 W).

Te specyfikacje niekoniecznie oznaczają, że iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max będą w stanie ładować z mocą 150 W lub przesyłać dane z szybkością Thunderbolt. Oznacza to jednak, że Apple może nazwać ten port Thunderbolt lub USB 4 i oferować specyfikacje znacznie wyższe niż istniejący port Lightning.

Coś mogło się zmienić odkąd ten kabel powstał do testów i Apple mogło zrezygnować z Thunderbolta w iPhonie 15 Pro. Jednak kabel był testowany jako osobne akcesorium, które miało być sprzedawane jako „kabel o dużej prędkości”.

Plotka udostępniona wcześniej sugerowała, że iPhone 15 Pro będzie dostarczany z kablem USB 2.0 przeznaczonym wyłącznie do ładowania. Rozczarowało to niektórych użytkowników, ale w przypadku iPhone’ów zawsze tak było.

Apple chce, aby klienci, którym zależy na szybkości ładowania czy przesyłania danych, płacili za kabel premium.

Kosutami zazwyczaj ni ujawnia przyszłych produktów, ale coraz częściej dzieli się szczegółami na temat niepublikowanych jeszcze produktów. Wcześniej udostępnił zdjęcia przedstawiające produkty testowe zwane DVT.

Oczekuje się, że iPhone 15 Pro zostanie zaprezentowany w połowie września podczas corocznej konferencji online Apple’a. Plotki głoszą, że nowy smartfon ma tytanowe boki, port USB-C i kamerę peryskopową.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider | @KosutamiSan