Błyskawiczne wiadomości wideo dostępne na WhatsAppie

Możesz teraz wysyłać wiadomości wideo podobne do tych ze Snapchata w aplikacji mobilnej WhatsApp — każda wiadomość wideo może mieć maksymalnie 60 sekund.

Błyskawiczne wiadomości wideo w komunikatorze WhatsApp

Komunikator mobilny WhatsApp ułatwia czatowanie ze znajomymi i rodziną. A kiedy jesteś zbyt zmęczony lub leniwy, aby wpisać dłuższą wiadomość, możesz udostępniać notatki głosowe. Ale w przeciwieństwie do filmów, notatki głosowe nie mają osobistego charakteru i nie są najlepszym sposobem wyrażania emocji. WhatsApp wprowadza teraz do swojej platformy błyskawiczne wiadomości wideo (ang. instant video messages) które umożliwiają komunikację ze znajomymi w zupełnie nowy sposób.

Zobacz też: Rozmowy WhatsApp można teraz łatwo przenosić za pomocą kodu QR

Nowa funkcja została po raz pierwszy zauważona w lipcu 2023 r. WhatsApp nie jest pierwszym komunikatorem, który wprowadza na rynek taką opcję, ponieważ Snapchat i Telegram oferują już możliwość wysyłania wiadomości wideo do znajomych od dłuższego czasu.

Każda wiadomość wideo na WhatsAppie może trwać 60 sekund. Aby ułatwić ich nagrywanie, usługa dodała nową opcję wideo do przycisku notatki głosowej. Wystarczy dotknąć przycisku notatki głosowej, aby przejść do trybu wideo.

Następnie przytrzymaj przycisk nagrywania, aby nagrać wideo — najpierw rozpocznie się trzysekundowe odliczanie. Możesz przesunąć palcem w górę na migawce, aby korzystać z zestawu głośnomówiącego. Wiadomości wideo domyślnie rozpoczynają nagrywanie z przedniego aparatu, ale możesz przełączyć się na tylny aparat telefonu.

Wiadomości wideo są zapisywane w okrągłym formacie podobnym do tych ze Snapchata, a ich treść jest odtwarzana w oknie czatu — przeciwieństwie do zwykłych filmów udostępnianych w usłudze przesyłania wiadomości Meta, które są odtwarzane oddzielnie, a nie w oknie czatu. Odtwarzanie wiadomości wideo jest automatyczne, ale wyciszone. Musisz dotknąć wideo, aby wyłączyć wyciszenie dźwięku.

Podobnie jak wszystkie formy komunikacji w WhatsAppie, błyskawiczne wiadomości wideo są również w pełni szyfrowane. Wiadomości wideo WhatsAppa są wprowadzane od dziś i powinny być dostępne dla wszystkich użytkowników w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Aplikację WhatsApp pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp Blog