„Mercury Weather” to nowa prosta i elegancka aplikacja pogodowa na iPhone’a

Aplikacje pogodowe są często używane przez użytkowników smartfonów, ale nie wszystkie są dokładne i świetnie się prezentują.

Mercury Weather — aplikacja pogodowa

Większość z nas zapewne korzysta z wbudowanych aplikacji pogodowych na swoim smartfonie, ponieważ wydaje się wystarczająca do tego, czego potrzebujemy — chcemy sprawdzić ile będzie stopni danego dnia, czy będzie padało i o której godzinie. Niestety prognozy w systemowej aplikacji pogodowej – zwłaszcza na iPhone’ach — ostatnio stały się raczej zawodne i nie zawsze się sprawdzają. Aby wypełnić tę lukę, Triple Glazed Studios wydało aplikację Mercury Weather — prostą, ale elegancką nową aplikację pogodową dla prawie wszystkich urządzeń Apple.

Jak działa Mercury?

Mercury Weather została opracowany przez ten sam zespół, który stworzył aplikację Orbit, która pomaga ludziom zarządzać pracą freelancerów, obliczać godziny pracy i generować faktury. Główną ideą Mercury Weather jest pokazywanie najbardziej przydatnych informacji o prognozie pogody, już na pierwszy rzut oka.

Zobacz też: Podobno Google pracuje nad samodzielną aplikacją „Pogoda”

Zamiast używać graficznych reprezentacji prognozy pogody, Mercury opiera się na minimalistycznych ikonach i kolorach gradientu, aby od razu poinformować użytkownika, jaka jest pogoda. Na iPhonie aplikacja pokazuje aktualną temperaturę, wilgotność, prędkość wiatru, indeks UV, prognozę godzinową i prognozę dzienną bez konieczności przewijania w dół.

Ale kiedy przewiniemy, pokazuje również takie informacje, jak czas wschodu i zachodu Słońca, maksymalny poziom UV i zachmurzenie. Na Macu i iPadzie wszystkie te informacje są wyświetlane na tym samym ekranie. Użytkownicy mogą również sprawdzić prognozę pogody dla wielu miast i przypiąć swoje ulubione do ekranu.

Dla użytkowników, którzy lubią widżety, Mercury Weather oferuje wiele widżetów dla ekranu głównego i ekranu blokady. Te widżety pozwalają sprawdzić aktualną temperaturę, prognozę godzinową i więcej bez konieczności otwierania aplikacji. Co więcej, aplikacja Mercury Weather jest również dostępna dla zegarka Apple Watch – chociaż pozwala sprawdzić prognozę pogody tylko z bieżącej lokalizacji.

Inną interesującą funkcją jest to, że Mercury pozwala użytkownikom ręcznie wybierać pomiędzy Apple Weather i OpenWeather jako źródła danych. Dostępna jest również opcja „Dynamic”, która wybiera najlepszą usługę prognozy pogody dla każdej lokalizacji.

Podczas gdy inne aplikacje pogodowe wyświetlają coraz więcej danych, Mercury Weather ogranicza się do podstawowych informacji. Na stronie startowej wyświetlane są trzy kafelki.

  • Aktualna pogoda: w pierwszym kafelku możesz zobaczyć aktualną temperaturę i warunki pogodowe pod nazwą wybranego miasta. Znajdują się tam również informacje o wilgotności, punkcie rosy, wietrze i aktualnym indeksie UV. Kolor płytki dostosowany jest do przewidywanej pogody.
  • Przegląd godzinowy: w drugim kafelku Mercury Weather wyświetla przegląd na następne 24 godziny. Prosto zaprojektowany wykres pokazuje przewidywaną temperaturę i warunki pogodowe.
  • Prognoza dzienna: na trzecim polu Mercury Weather pokazuje prognozę na nadchodzące dni. Oprócz wykresów dostępne są informacje o wschodzie i zachodzie słońca, indeksie UV i wietrze, a także ilości i prawdopodobieństwie opadów na każdy dzień. Bezpośrednio poniżej możesz wywołać średnie miesięczne wartości dla wybranej lokalizacji.

Jeśli w ciągu następnej godziny istnieje zagrożenie deszczem, Mercury Weather wyświetla prognozę deszczu przed drugim polem. Wszystkie dane mogą być również wyświetlane jako widżet na ekranie głównym lub ekranie blokady, z różnymi rozmiarami widżetów do wyboru.

Dodatkowo płatne funkcje premium aplikacji Mercury Weather

W ramach płatnych funkcji premium otrzymujemy następujące funkcje:

  • Brak bannerów: usunięcie banneru, który przeszkadza w przeglądzie pogody.
  • Widżety na ekranie blokady: dokładne prognozy pogody bez odblokowywania iPhone’a na ekranie blokady.
  • Widżety ekranu głównego: genialne widżety pogodowe bezpośrednio na ekranie głównym.
  • Apple Watch: świetna aplikacja pogodowa na zegarku (z uroczymi elementami na tarczy zegarka).
  • Dane historyczne: możliwość zaplanowania wakacji na plaży — można dowiedzieć się o typowej w danym okresie pogodzie, dzięki zbiorczym miesięcznym wykresom pogody.
  • Więcej lokalizacji: możliwość dodania dowolnej liczby lokalizacji, aby mieć podgląd prognozy pogody dla swoich ulubionych miastach.
Aplikacja „Mercury Weather” na komputerze Mac
Aplikacja „Mercury Weather” na komputerze Mac

Wypróbuj „Mercury Weather”

Podsumowując, korzystanie z Mercury Weather jako zamiennika Pogody firmy Apple to miła odmiana. Nie ma zaawansowanych danych, takich jak mapy opadów i fazy księżyca, ale nadal jest interesującą opcją dla osób szukających innej aplikacji pogodowej.

Aplikację Mercury Weather można pobrać na iPhone’a bezpłatnie ze sklepu App Store. Jednak niektóre funkcje, takie jak dodawanie wielu lokalizacji, wymagają subskrypcji, która zaczyna się od 11,99 zł miesięcznie. Dostępne są również licencje dożywotnie dla osób indywidualnych i rodzin. Niemniej korzystanie z samej apki dla swojej lokalizacji nie wymaga dodatkowych zakupów w aplikacji, aby móc sprawdzić prognozę pogody.

Aplikacja Mercury Weather na iPadzie - pogoda dla Warszawy
Aplikacja Mercury Weather na iPadzie – pogoda dla Warszawy

Aplikacja Mercury Wether dostępna jest do pobrania ze sklepu App Store wyłącznie na urządzenia firmy Apple, w tym na: iPhone’a, iPada, komputery Mac i zegarek Apple Watch:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Mercyry Weather App | 9TO5Mac | Appgefahren