Podobno Google pracuje nad samodzielną aplikacją „Pogoda”

Android może być następny w kolejce po Wear OS do uzyskania systemowej aplikacji pogodowej.

Ikona aplikacji Zegar Google'a z emoji słońca za chmurką
Ikona aplikacji Zegar Google’a z emoji słońca za chmurką

Sprawdzanie lokalnej pogody na telefonie z Androidem jest bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. Nadal nie ma systemowej aplikacji, co oznacza, że masz ograniczone wyniki z prognozą pogodową za pośrednictwem aplikacji Google’a na swoim urządzeniu. W zeszłym roku firma zdecydowała się wydać samodzielną aplikację Pogoda (Weather) zegarków z dla Wear OS. Dowiadujemy się teraz, że Google pracuje nad oddzielną aplikacją Pogoda na telefony i tablety z Androidem, w końcu zapewniając parytet między platformami mobilnymi i przenośnymi.

Seriws 9to5Google odkrył wskazówki dotyczące nowej aplikacji Pogoda na Androida, która ma działać niezależnie od aplikacji Google’a. Na podstawie premiery aplikacji na Wear OS w zeszłym roku można by pomyśleć, że to tylko kwestia czasu, zanim smartfony i tablety z Androidem zostaną potraktowane w ten sam sposób, chociaż od października 2022 roku minęło już dużo czasu.

Trudno powiedzieć, kiedy funkcja zostanie udostępniona publicznie, ale ponieważ w kodzie aplikacji Google Clock znajduje się już odniesienie do pakietu o nazwie „com.google.android.apps.weather”, 9to5Google zakłada, że może się pojawić jakiś czas po premierze urządzeń Google Pixel Tablet i Pixel Fold, które zostaną wprowadzone na rynek za niecały miesiąc. Oprócz działania jako samodzielna aplikacja do sprawdzania prognoz pogody, lokalne wyniki pogodowe byłyby zintegrowane z aplikacją Zegar, aby zapewnić lepszą obsługę. Istnieje duża szansa, że niektóre z tych szczegółów mogą również pojawić się w widżecie zegara na ekranie głównym.

Ta implementacja może oferować wyniki pogodowe dla każdego miasta, które masz w aplikacji Zegar, oprócz wyświetlania metryk, takich jak wysoka/niska temperatura i ogólne warunki w regionie. W tym celu 9to5Google twierdzi, że aplikacja Zegar ma nowe elementy do powiadamiania użytkowników, w tym pogodny dzień, zamieć, bardzo gorąco, burzę tropikalną lub huragan, ulewy, słabą widoczność i pojedyncze, przelotne burze w nocy. Tymczasem interakcja z wynikami pogody w aplikacji Zegar może przekierować użytkowników do nowej samodzielnej aplikacji Pogoda.

Nie jest tajemnicą, że Google Weather nie cieszyło się wcześniej dużym zainteresowaniem na Androida, chociaż na początku tego miesiąca otrzymało zmianę do Material You, w końcu doganiając niektóre inne aplikacje marki Google, takie jak Google News, który również długo czekał na zmiany.

Jeśli chodzi o nadchodzącą aplikację Pogoda (Weather), można mieć nadzieję, że jej nowy status jako samodzielnej aplikacji odblokuje aktualne aktualizacje i odświeżenie interfejsu użytkownika na równi z niektórymi innymi podstawowymi aplikacjami Google. Wersja 7.5 Google Clock jest dostępna w sklepie Google Play.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Police