Apka „Pogoda Interia” dostępna także na iPhonie

Ponad 300 tysięcy użytkowników już korzysta z aplikacji mobilnej „Pogoda Interia”, a teraz aplikacja dostępna jest także na urządzeniach z systemem iOS.

„Pogoda Interia” dostępna na urządzenia z systemem iOS

Aplikacja Pogoda Interia to nowoczesne narzędzie z krótko i długoterminową prognozą pogody, alertami meteorologicznymi, szczegółową prognozą opadów na 120 minut, monitorowaniem jakości powietrza oraz wskaźnikami zdrowotnościowymi i związanymi z życiem codziennym, w tym wskaźnikami alergicznymi. Interia kompleksowo rozwija aplikację pogodową. W ostatnim czasie jej grono użytkowników (ponad 300 tys.) zostało powiększone o właścicieli iPhone’ów (według Mediapanelu w kwietniu 2022 roku strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały 21 mln realnych użytkowników i  2,14 mld odsłon). Wersja aplikacji na urządzenia z systemem iOS jest odpowiedzią lidera polskich serwisów pogodowych na potrzeby użytkowników i najnowsze trendy w branży mobile.

Przeczytaj także: Nowa aplikacja pogodowa „Pogoda Interia” dostępna na Androida

Bardzo się cieszymy, że możemy zaprezentować aplikację Pogoda Interia na urządzenia z systemem iOS. Jesteśmy przekonani, że spełni ona oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, podobnie jak to było w przypadku  wersji na Androida, która w szybkim czasie znalazła się w gronie topowych aplikacji pogodowych w Polsce mówi Bartosz Mielecki, Dyrektor Działu Rozwoju Produktu w Grupie Interia. 

Interia wprowadziła także nowe funkcje do aplikacji na Androida m.in. ukraińską wersję językową oraz dane o pyłkach (również dostępne na iOS-ie), które ułatwią alergikom przebywanie na świeżym powietrzu.

Najważniejsze funkcje bezpłatnej aplikacji Pogoda Interia:

 • Prognoza pogody w odstępach godzinowych: sprawdzaj prognozę na najbliższe 240 godzin.
 • Długoterminowa 45-dniowa prognoza pogody dla Polski i każdego miejsca na świecie.
 • Wiele wskaźników pogodowych: temperatura, opady, zachmurzenie, ciśnienie, wilgotność, wiatr, indeks UV.
 • Różnorodność w prezentowaniu prognoz (tabele, wykresy, video).
 • Unikalna prognoza opadów na najbliższe 120 minut: z aplikacją nigdy nie zmokniesz.
 • Monitorowanie stanu jakości powietrza: sprawdzaj bieżącą sytuację oraz prognozę zanieczyszczenia powietrza (smog) na najbliższą dobę w Polsce.
 • Wskaźniki: śledź prognozę dla swoich ulubionych aktywności, sprawdź czy pogoda nie wypłynie na twoje zdrowie oraz twoją codzienność.
 • 14 wskaźników alergii. Monitoruj na bieżąco stężenie alergenów, wraz z 10 dniową prognozą. 
 • Miliony miejscowości z całego świata: obserwuj pogodę z twojej najbliższej okolicy, śledź inne miejscowości z całego świata.
 • Nowoczesny layout oraz dark mode.
 • Widgety pogodowe: na twoim ekranie startowym dodaj najważniejsze dla ciebie informacje pogodowe.
 • Tryb offline: Wyświetlaj dane pogodowe będąc poza zasięgiem.
Zrzuty ekranów z aplikacji Pogoda Interia
Zrzuty ekranów z aplikacji Pogoda Interia

Aplikacja Interii to niezawodne i nowoczesne narzędzie do śledzenia zmieniających się warunków atmosferycznych. Posiada wszystkie funkcjonalności serwisu Pogoda Interia oraz dodatkowe wskaźniki. Aplikacja informuje m.in. o wpływie warunków meteorologicznych na zdrowie (alergie, przeziębienie, ból zatok) i aktywność poza domem (bieganie, wędkowanie, jazda autem). Udostępnia także dane o opadach z dokładnością co do minuty oraz prognozę wideo stacji Polsat. 

W kwietniu ruszyła nowa odsłona kampanii Pogoda Interia. Spot z udziałem Wiktorii Gąsiewskiej jest emitowany w internecie oraz w kanałach telewizyjnych Grupy Polsat Plus. Poniżej możesz obejrzeć spot promujący aplikację.

Aplikacja automatycznie wykryje Twoją miejscowość, możesz wybrać też ją z listy milionów miejsca na świecie. Aplikacja Pogoda Interia to prognoza pogody dla Polski i każdego miejsca na świecie z wieloma wskaźnikami meteorologicznymi jak temperatura odczuwalna, maksymalna i minimalna, prawdopodobieństwo, suma i czas trwania opadów (deszczu, gradu i śniegu), zachmurzenie, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność powietrza, prędkość i kierunek wiatru, indeks UV, godziny wschodu i zachodu słońca, fazy księżyca, zanieczyszczenie powietrza (smog).

Aplikacja Pogoda Interia prezentuje prognozę na dziś, jutro i kolejne 43 dni. Możesz wybrać wariant prezentowania danych: wykresy, tabele czy prognoza prezentowa przez dziennikarzy Polsatu.

W aplikacji prezentowanie są wiarygodne informacje dotyczące wpływu pogody na wiele wskaźników związanych ze zdrowiem: przeziębienie , migreny, bóle zatok czy bóle artretyczne. Prezentujemy dane dotyczące 14 alergenów popularnych w Polsce, jak Trawy, Bylica, Brzoza, Alternaria, Olsza, Dąb, Komosa, Cladosporium, Babka, Szczaw, Pokrzywa, Leszczyna, Wierzba, Topola.

Zrzuty ekranów z aplikacji Pogoda Interia
Zrzuty ekranów z aplikacji Pogoda Interia

Dostarczane są w niej cenne wskazówki związane z życiem codziennym i wpływie pogody np. na jazdę autem, prace przydomowe czy aktywnościami: bieganiem, jazdą na rowerze, relaksem nad wodą.

 • Radar opadów – obserwuj zmiany pogody z intuicyjnym radarem opadów zawierającym prognozę minutową na najbliższe 120 minut. Sprawdzaj aktualne warunki pogodowe.
 • Ostrzeżenia meteorologiczne – bądź zawsze na bieżąco z pogodą! informacje o trudnych warunkach pogodowych wyświetlane są w aplikacji i ostrzegają przed: intensywnymi opadami, burzą, silnym wiatrem czy upałami.
 • Widget pogodowy – z widgetem możesz śledzić bieżący stan pogody dla Twojej aktualnej lokalizacji.
 • Tryb offline – gdy jesteś poza zasięgiem, aplikacja wyświetli Ci dane które ostatnio były pobrane. Dzięki temu możesz znać prognozę nie mając połączenia z siecią.

Aplikację Pogoda Interia można bezpłatnie pobrać w sklepach Google Play i App Store:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Interia