Kamera Walta Disneya z klocków LEGO już w przedsprzedaży

Firma LEGO rozpoczęła przedsprzedaż repliki klutowej kamery filmowej Walta Disneya z okazji 100-lecia Disneya!

Kamera Wlata Disneya (LEGO (43230)

Już 16 października 2023 roku giganta rozrywki i filmu – firma Disney – świętuje całe 100 lat tworzenia niezapomnianych wrażeń dla ludzkości. Aby uczcić 100. rocznicę Disneya, firma LEGO zaprezentowała specjalny zestaw z klocków LEGO nazwany Kamera Walta Disneya (Walt Disney Tribute Camera, #43230). Jest to replika retrokamery filmowej ze statywem, rolką filmu, otwieranymi drzwiczkami, a także minifigurkami samego Disneya wraz z jego największymi kreacjami – Myszka Miki, Myszka Minnie i Walt Disney, a także figurki zwierząt LEGO Bambi i Dumbo.

Zobacz też: Już są pierwsze zrekonstruowane animacje Walt Disney Animation Studios

Zestaw składa się z 811 elementów i jest hołdem jednej z największych ikon przemysłu filmowego, a także dla urządzenia – kamery, która pomogła Disneyowi osiągnąć status ikony!

Replika kamery mierzy 37 cm wysokości, 21 cm szerokości i 19 cm głębokości. Razem z innymi elementami świetnie podkreśli Twoje zainteresowania i pasje. Jest to dość skomplikowana konstrukcja, w którą praktycznie wpleciono dziedzictwo Disneya. Kamera składa się z regulowanych nóg statywu, szczegółowego obiektywu, obrotowego ramienia (które pomagało ręcznie rejestrować film) oraz dwóch szpul filmu na górze z wbudowaną liczbą 100. Z kamery wyskakuje również rolka filmu zawierająca klatki z 20 najbardziej kultowych filmów animowanych Disneya ze złotych czasów.

Zestaw LEGO: Kamera Wlata Disneya (43230)
Zestaw LEGO: Kamera Wlata Disneya (43230)

Ten szczegółowy zestaw kolekcjonerski zawiera filmową „kamerę” w stylu vintage z tylnym panelem na zawiasach, gdzie kryje się niespodzianka i taśma filmowa przedstawiająca kadry z 20 historycznych filmów Disneya. W zestawie jest też klaps reżyserski z miejscem na trzy minifigurki LEGO ǀ Disney, dwie figurki zwierząt LEGO oraz wieloplanowa kamera z trzema wydrukowanymi ekranami pokazującymi, jak powstawał film krótkometrażowy Disneya „Stary młyn”.

Ponadto zawiera on obrotową korbę, przesuwaną osłonę obiektywu i obiektywy, które można obracać na starodawnej kamerze filmowej. Na klapsie reżyserskim jest ruchomy panel.

Obiektyw w zestawie LEGO Kamera Wlata Disneya (43230)
Obiektyw w zestawie LEGO Kamera Wlata Disneya (43230)

Ten wyjątkowy zestaw LEGO ǀ Disney, stworzony z okazji setnej rocznicy powstania Disneya – stanowi wyjątkową kolekcjonerską ozdobę.

Figurki z zestawu LEGO Kamera Wlata Disneya (43230)
Figurki z zestawu LEGO Kamera Wlata Disneya (43230)

LEGO i Disney mają ze sobą ściśle powiązane relacje, których początki sięgają 1999 roku. LEGO jako pierwsze wprowadziło zestawy Disneya, poczynając od Kubusia Puchatka i Toy Story. Od tego czasu partnerstwo rozszerzyło się o różne franczyzy Disneya, takie jak Star Wars, Marvel, Disney Princess, Frozen i wiele innych.

Zestaw LEGO Kamera Walta Disney to nostalgiczny przedmiot kolekcjonerski, można zamówić w przedsprzedaży za 479,99 zł na oficjalnej stronie LEGO. Wysyłka zestawów rozpocznie się 1 września 2023 roku.

Wymiary zestawu LEGO Kamera Wlata Disneya (43230)
Wymiary zestawu LEGO Kamera Wlata Disneya (43230)

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LEGO | Yanko Design