Interaktywne przewodniki „Pixel Simulator”

Google udostępniło nowe interaktywne przewodniki po swoich urządzeniach Pixel na stronie „Pixel Simulator”.

Google Pixel Simulator – strona startowa

Nowa strona pomocy Pixel Phone Simulator firmy Google została stworzona po to, aby pomóc właścicielom PIxeli dowiedzieć się więcej i stać się ekspertami w zakresie swoich urządzeń. Witryna zawiera „interaktywne samouczki dotyczące sprzętu, funkcji i opcji dostosowywania”. Wcześniej Google udostępniło już przewodniki (Guidebooks) po telefonach Pixel, a także Androidzie, Meet, Family Link i innych usługach, które miały bardziej delikatny charakter.

Zobacz również: Google odświeża identyfikację wizualną Androida

Nowa strona PIxel Simulator, znajdująca się pod adresem pixel.withgoogle.com, umożliwia dotykanie, przesuwanie oraz przeciąganie i upuszczanie na symulowanych ekranach telefonu. Pixel Simulator jest bardziej interaktywny niż pokaz slajdów, ale nie jest emulatorem ani wirtualną instancją.

Dostępne są samouczki dotyczące urządzeń: Pixel Fold, Pixel 7a, Pixel 7 Pro, Pixel 6a, Pixel 6 Pro, Pixel 5a i Pixel 5. Na liście nie ma tabletu Pixel Tablet.

Po wybraniu urządzenia możesz użyć lewego panelu nawigacji, aby przeglądać tematy pomocy:

  • Przejście na urządzenie Pixel: skopiuj dane podczas konfiguracji (z iPhone’a lub Androida),
  • Pierwsze kroki: zapoznaj się ze sprzętem, włóż kartę SIM, skonfiguruj odblokowywanie odciskiem palca,
  • Poznaj swojego Pixela: użyj aparatu, użyj Magic Eraser, zrób zrzut ekranu, skonfiguruj Pixel Stand,
  • Ustawienia: szybka zmiana typowych ustawień, zarządzanie powiadomieniami, podłączenie urządzenia Bluetooth, filtrowanie połączeń.

Symulator dla telefonu Pixel Fold jest nieco bardziej szczegółowy, a niektóre przewodniki pozwalają przełączać się ze stanu złożonego i rozłożonego: Użyj trybu stołu, Jak korzystać z czytnika linii papilarnych w Pixel Fold, Skonfiguruj rozpoznawanie twarzy, Wykorzystaj w pełni możliwości aparatu Pixel Fold, itp.

Zrzut ekranu ze strony Google Pixel Simulator
Zrzut ekranu ze strony Google Pixel Simulator

To wszystko jest dość proste i stanowi dobre wprowadzenie do najważniejszych funkcji Pixela.

Innym sposobem wykorzystania Pixel Simulator jest narzędzie do odkrywania dla potencjalnych klientów, którzy chcą poczuć Androida, co jest odwiecznym celem Google’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Google | Google