Google oficjalnie zapowiedziało Pixel Fold

Pixel Fold to pierwszy składany telefon od Google’a – więcej szczegółów pojawi się 10 maja podczas konferencji Google I/O 2023.

Google Pixel Fold – oficjalne zdjęcie z rozłożonym ekranem smartfona
Google Pixel Fold – oficjalne zdjęcie z rozłożonym ekranem smartfona

Doniesienia na temat składanego telefonu Google Pixel Fold okazały się prawdziwe: w przyszłym tygodniu Google zaprezentuje swój pierwszy składany telefon – Pixel Fold, podczas wydarzenia Google I/O 2023. Firma nie ujawniła szczegółów i specyfikacji urządzenia, ale krótki zwiastun pokazuje pełnowymiarowy zewnętrzny wyświetlacz telefonu, który otwiera się podobnie do urządzeń Samsung Galaxy Z Fold. Pasek aparatu z tyłu jest podobny do innych urządzeń z serii Pixel, ale nie wystaje tak wyraźnie, co widzieliśmy już w ujawnionych materiałach marketingowych, a nawet w wyciekłym filmie.

Serwis CNBC poinformował w kwietniu, że Pixel Fold będzie 5,8-calowym telefonem, który można złożyć w 7,6-calowy tablet. Podobno będzie posiadał procesor Google Tensor G2, waży 10 uncji i będzie miał „najtrwalszy zawias na zgięciu”. Cena ma przekraczać 1700 USD. Najnowszy składany Samsung Z Fold 4 został wprowadzony na rynek w cenie 1799 USD.

Na oficjalnym zdjęciu otwartego telefonu Pixel Fold widać duży ekran wewnętrzny z ekranem głównym Androida z paskiem wyszukiwania i widżetami do wyświetlania pogody i czasu.

Spodziewaliśmy się, że zobaczymy to urządzenie już w zeszłym roku, ale Fold nie został pokazany podczas I/O w 2022 roku, a plotki o jego uruchomieniu nie zwalniają od roku. Google skupiło się na nauczeniu programistów Androida, jak sprawić, by ich aplikacje działały na składanych urządzeniach i większych ekranach, co może być tematem głównym w przyszłym tygodniu wraz z premierą tego urządzenia i nowego Pixel Tablet.

Google Pixel Fold – oficjalne zdjęcie z rozłożonym do połowy ekranem smartfona
Google Pixel Fold – oficjalne zdjęcie z rozłożonym do połowy ekranem smartfona

Na stronie Google Store można zarejestrować się, aby uzyskać więcej informacji, gdy urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane 10 maja 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google