macOS Ventura 13.5.1 naprawia uprawnienia do usług lokalizacji

Pobierz i zainstaluj system macOS Ventura 13.5.1, aby naprawić błąd związany z uprawnieniami do usług lokalizacji, który uniemożliwiał aplikacjom na komputerze Mac dostęp do położenia.

Uaktualnienie macOS Ventura 13.5.1

Firma Apple wydała w czwartek 17 sierpnia nową aktualizację systemu operacyjnego macOS Ventura 13.5.1. Uaktualnienie zawiera mała drobną poprawkę błędu, który psuł uprawnienia do usług lokalizacji dla aplikacji. Nie ma innego obejścia tego problemu, dlatego należy zainstalować tę aktualizację, aby korzystać z tych usług. Informacje o wydaniu macOS Ventura 13.5.1 na stronie internetowej Apple’a nie wspominają o żadnych innych poza tą poprawką. „macOS Ventura 13.5.1 rozwiązuje problem, w wyniku którego uprawnienia dostępu do położenia nie były wyświetlane w Ustawieniach systemowych.” — czytamy w dzienniku zmian.

macOS Ventura 13.5.1 naprawia uprawnienia do usług lokalizacji

Po zainstalowaniu aktualizacji aplikacje, które mają dostęp do Twojej lokalizacji, powinny ponownie pojawić się na liście w Ustawieniach systemowe…Prywatność i ochrona ➔ Usługi lokalizacji, umożliwiając wyłączenie dostępu do położenia dla używanych aplikacji. Monit o pozwolenie, gdy aplikacja żąda dostępu do Twojej lokalizacji geograficznej, również powinien znowu działać poprawnie.

Zobacz też: iOS 16.6, macOS Ventura 13.5 i inne uaktualnienia dostępne!

Osoby, których dotyczy problem, w Usługach lokalizacji widzą pustą listę, a dla niektórych przyznanie dostępu za pomocą monitu o pozwolenie nie działało. Błąd dotyczył zapytań Siri opartych na lokalizacji i ograniczał funkcjonalność aplikacji, które do prawidłowego działania wymagają danych o lokalizacji.

Ustawienia usług lokalizacji pod systemem macOS Ventura bez wymienionych aplikacji — 
macOS 13.5.1 łata błąd lokalizacji
Ustawienia usług lokalizacji pod systemem macOS Ventura bez wymienionych aplikacji — macOS 13.5.1 łata błąd lokalizacji

Jak pobrać i zainstalować macOS Ventura 13.5.1?

Aby pobrać i zainstalować system macOS Ventura 13.5.1, kliknij menu Apple  na komputerze Mac i wybierz Ustawienia systemowe. Następnie wybierz opcję Ogólne na pasku bocznym, a następnie kliknij opcję Uaktualnienia po prawej stronie.

Po sprawdzeniu dostępności nowych aktualizacji systemu macOS powinna zostać wyświetlona dostępna aktualizacja systemu macOS Ventura 13.5.1 (nie pojawi się, jeśli korzystasz z wersji beta systemu macOS Sonoma). Kliknij, aby zainstalować i gotowe.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: