Opera uruchamia Arię w Operze na iPhonie

Opera uruchamia Arię w Operze na iOS-ie, stając się tym samym pierwszym producentem przeglądarek, który udostępnia bezpłatne narzędzie AI na wszystkie główne platformy, w tym Mac, Windows, Linux, Android i iOS.

Aria w przeglądarce Opera na iOS-a

Aria, bezpłatna usługa sztucznej inteligencji w przeglądarce, umożliwia dostęp do najbardziej aktualnych informacji z sieci w przeglądarce. Teraz Aria jest dostępna dla użytkowników Opery na iOS-a. Opera stała się pierwszym producentem przeglądarek oferującym bezpłatne narzędzie AI na wszystkich najważniejszych platformach. Aria, będąca efektem współpracy z firmą OpenAI, została oparta na autorskim silniku Opery (Composer), gwarantując tym samym dostęp do najbardziej aktualnych wyników z sieci i to zupełnie za darmo. Aria jest wbudowana w przeglądarkę, a jej wprowadzenie to początek nowego, przyszłościowego i innowacyjnego podejścia do przeglądania stron internetowych.

Aria pozwala zwiększyć kreatywność i produktywność, poprzez umiejętne wykorzystanie mocy oraz potencjału sztucznej inteligencji. Usługa oparta na autorskiej infrastrukturze Opery o nazwie Composer połączonej z technologią GPT OpenAI, została wzbogacona o dodatkowe funkcjonalności, takie jak dostarczane w czasie rzeczywistym zasoby internetu.

Aria jest ekspertką od przeglądarek i nawigacji, pozwala użytkownikom współpracować ze sztuczną inteligencją podczas wyszukiwania informacji, generowania tekstów, kodów lub uzyskiwania odpowiedzi na najbardziej zawiłe zapytania. Dodatkowo Aria zna całą bazę dokumentacji pomocy technicznej Opery i wykorzystuje aktualną wiedzę o produktach firmy, aby odpowiadać na pytania użytkowników.

Dzięki udanym integracjom Arii z desktopową wersją Opery oraz Operą na Androida, dostępność usługi obejmuje teraz wszystkie główne platformy, w tym Mac, Windows, Linux, Android oraz iOS.

Należy podkreślić, iż wszystkie nowe funkcje SI w Operze na iOS są w pełni kontrolowane przez użytkowników. Mając swobodę wyboru, mogą sami zdecydować czy chcą z nich korzystać lub nie. Po aktywacji, Aria daje możliwość otrzymywania inteligentnych spostrzeżeń i podpowiedzi, przedstawiania pomysłów oraz reagowania na polecenia głosowe. 

Aria w Operze teraz na wszystkich urządzeniach
Aria w Operze teraz na wszystkich urządzeniach

Aby korzystać z Arii – dostępnej w ponad 180 krajach na całym świecie, w tym w UE i USA – użytkownicy muszą zalogować się przy użyciu swojego konta Opera. Jeśli go nie mają, mogą zarejestrować się za darmo. Następnie wystarczy otworzyć sztuczną inteligencję przeglądarki w menu głównym i rozpocząć odkrywanie nowego wymiaru doświadczania Internetu. 

Odblokuj potencjał sztucznej inteligencji i zdefiniuj na nowo sposób przeglądania:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Opera Polska