Opera z darmowym VPN-em w wersji na iOS-a

Opera dodała funkcję darmowego połączenia VPN z wbudowanym blokowaniem reklam do swojej przeglądarki na urządzenia z systemem iOS.

Opera Free VPN pod systemem iOS

Podczas przeglądania Internetu ludzie mogą być podatni na gromadzenie danych ze stron internetowych i usług online. Niestety wiele firm nie zapewnia przejrzystości w kwestii przechowywania i wykorzystywania danych. Wystarczy kwestia bezpieczeństwa, że ​​Apple ma iCloud Private Relay, który zapewnia prywatność przeglądania dzięki funkcjom takim jak ukrywanie dokładnej lokalizacji użytkownika. Private Relay wymaga jednak płatnego konta iCloud+ i oprócz tego, że nie jest pełną siecią VPN, działa wyłącznie w przeglądarce Safari.

Przeczytaj też: Opera uruchamia VPN Pro na Androida

Teraz Opera dodała darmową sieć VPN do swojej przeglądarki na iOS-a, aby użytkownicy mogli prywatnie przeglądać sieć i uniknąć gromadzenia danych.

Chociaż prawdziwa sieć VPN nie czyni nikogo anonimowym, może chronić przeglądanie sieci przed wścibskimi oczami, jeśli dostawca VPN nie przechowuje danych. Opera twierdzi, że jej nowy dodatek to usługa bez logów, która nie gromadzi danych osobowych ani informacji związanych z historią przeglądania użytkowników lub adresem sieciowym, z którego pochodzi.

VPN Opery — który jest bezpłatny — zawiera również wbudowany bloker reklam, który może przyspieszyć przeglądanie i chronić użytkowników przed niechcianymi reklamami. A dzięki ochronie Cryptojacking Protection już w przeglądarce, użytkownicy będą bezpieczni przed przejęciem zasobów ich urządzenia w celu wydobywania kryptowalut.

Użytkownicy muszą tylko pobrać przeglądarkę Opera Browser na iOS-a i włączyć VPN w aplikacji, aby zacząć z niej korzystać. Nowa przeglądarka wymaga systemu iOS lub iPadOS 12.0 lub nowszego.

Opera Free VPN
Opera Free VPN na PC, iOS-ie i Androidzie

Całe wdrożenie zostanie zakończone w nadchodzących tygodniach, dzięki czemu VPN będzie dostępny dla wszystkich.

Inne aktualizacje

Oprócz nowej usługi VPN w przeglądarce Opera Browser na iOS-a zapowiedziano jeszcze dwie aktualizacje.

Użytkownicy mogą efektywniej zarządzać swoim życiem online dzięki funkcji Zakładki, która w połączeniu z funkcją szybkiego wybierania w przeglądarce umożliwia lepszy dostęp do najważniejszych informacji. Ponadto strona główna przeglądarki ma teraz nową opcję wyników na żywo dla miłośników piłki nożnej.

Dowiedz się więcej o wbudowanej darmowej sieci VPN na stronie internetowej Opery oraz w krótkim filmie powyżej.

Pobierz przeglądarkę mobilną Opera ze wsparciem VPN na urządzenia z systemem iOS i Android:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Opera