Apple testuje położenie przycisku zakończenia połączenia pod iOS 17

Firma Apple przeniosła przycisk „Zakończ połączenie” z powrotem na środek, ale zachowuje pozostałe zmiany dotyczące połączeń pod systemem iOS 17.

Wyśrodkowany przycisk zakończenia połączenia (End) pod systemem iOS 17 beta 6

Najwyraźniej tak małe zmiany w wersji beta systemu iOS 17 jak przesunięcie pozycji zakończenia połączenia telefonicznego na iPhonie w aplikacji Telefon wzbudza wiele emocji. Zajęło to dwa miesiące, zanim ktokolwiek zauważył tę zmianę. Czerwony przycisk ze słuchawka, kończący połączenie telefoniczne, był pierwotnie wyśrodkowany na dole ekranu i z dala od wszystkich innych elementów sterujących, a następnie został przesunięty w prawo.

Sprawdź też: 5 nowych funkcji AirDrop pod iOS 17

Był to prawy dolny przycisk w zestawie sześciu elementów sterujących. Znalezienie go, zdaniem niektórych użytkowników, było więc trochę mniej wygodne, zwłaszcza na dużym ekranie iPhone’a, przez co można było łatwiej nacisnąć niewłaściwy przycisk.

Nikt o tym nie wspomniał w czerwcu, nikt o tym nie wspomniał w lipcu, ale w sierpniu przeniesiony przycisk zakończenia połączenia nagle okazał się katastrofą. Teraz w szóstej i najnowszej wersji beta dewelopera iOS 17 przycisk ponownie zmienił swoją pozycję.

Umiejscowienie przycisku po prawej stronie może być złym pomysłem, jeśli podczas rozmowy przez przypadek dotkniemy palcem przycisk zakończenia rozmowy, który akurat znajduje się przy krawędzi. To jedyny słuszny powód, natomiast argument, że trudniej go znaleźć, bo przyzwyczailiśmy się do przycisku na dole jest trochę „wyssany z palca”.

Znajdź różnicę i sprawdź, czy to ma aż tak duże znaczenie?

Położenie przycisku Zakończ (End) w aplikacji Telefon pod systemem iOS 17 beta
Po lewej: pierwsze bety iOS 17. Po prawej: najnowsza wersja beta iOS 17

Na szczęście dla niektórych, przycisk jest ponownie wyśrodkowany na dole ekranu, ale wszystko, co Apple zrobiło, to odwrócenie jego pozycji za pomocą innego przycisku z grupy sześciu pozostałych. Oznacza to, że przycisk klawiatury znajduje się teraz w prawym dolnym rogu zamiast w środku na dole, ale już teraz ludzie chyba nie narzekają na tę zmianę.

Nowa pozycja przycisku „Zakończ połączenie” prawdopodobnie pojawi się wkrótce w publicznej wersji beta, zanim iOS 17 zostanie oficjalnie uruchomiony za kilka tygodni we wrześniu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Apple Insider