Minimalistyczna koncepcja aparatu instant Braun i3

Ten projekt aparatu z natychmiastowym wywoływaniem zdjęć firmy Braun dodaje minimalizm do zabawnego narzędzia do fotografii.

Braun i3 - koncepcja aparatu instant (Arihant R Israni)

Chociaż wydaje się, że w dzisiejszych czasach smartfonów fizyczne wywoływanie zdjęć jest mniej popularne, aparaty natychmiastowe stały się dość modne w ciągu ostatnich kilku lat. Zainspirowana starymi Polaroidami, nowa generacja aparatów stara się połączyć światy cyfrowe i analogowe w sposób atrakcyjny dla odbiorców w każdym wieku.

Sprawdź też: Całkiem przyjemny hybrydowy aparat Instax Mini Evo

Nowe aparaty instant wykorzystują zalety aparatów cyfrowych, jednocześnie oddając hołd drukowanym zdjęciom, wykorzystując ludzką tendencję do kolekcjonowania przedmiotów z limitowanych edycji.

Biorąc pod uwagę docelową grupę demograficzną, wiele z tych natychmiastowych aparatów ma projekty, które można by określić jako energetyczne i młodzieżowe, ale nie jest to regułą. Na przykład ta koncepcja projektu aparatu natychmiastowego Braun i3, stworzona przez Arihanta R Israniego, zachowuje ten żywy duch i łączy go z minimalistyczną estetyką kultowej marki konsumenckiej.

Braun stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku konsumenckim, zwłaszcza dzięki swojej roli w rozwoju niemieckiego wzornictwa przemysłowego od połowy lat 50. Współpraca firmy ze słynnym projektantem przemysłowym Dieterem Ramsem również pomogła ugruntować ten wizerunek, a produkty firmy od dawna uznawane są za przykłady dobrego wzornictwa.

Ten język projektowania jest naznaczony takimi elementami, jak czyste linie, geometryczne kształty i minimalizm — cechy, które ta koncepcja aparatu instant stara się włączyć do swojego charakterystycznego projektu.

Braun i3 - koncepcja aparatu instant (Arihant R Israni) - funkcje

Koncepcja aparatu natychmiastowego Braun i3 składa się w dużej mierze z prostych geometrycznych kształtów, w szczególności kół i prostokątów, chociaż te ostatnie mają zaokrąglone rogi, aby złagodzić ich wygląd.

Obiektyw, który można obracać, aby włączyć lub wyłączyć urządzenie, składa się z koncentrycznych okręgów, które rozszerzają się lub kurczą, odpowiednio powiększając i pomniejszając obraz. Główny korpus, 4-calowy wyświetlacz QHD i migawka to jedyne prostokąty, które można znaleźć na powierzchni aparatu. Reszta interfejsu, jak przyciski, a zwłaszcza tarcza, to wszystko są koła.

Braun i3 - koncepcja aparatu instant (Arihant R Israni) - funkcje

Pod względem funkcjonalności aparat natychmiastowy inspirowany marką Braun jest jak każdy inny aparat tego rodzaju, co oznacza, że nie ma żadnych ograniczeń. Byłby w stanie robić wysokiej jakości zdjęcia, a następnie drukować je zgodnie z życzeniem lub natychmiast udostępniać w mediach społecznościowych.

Mogą istnieć pewne wątpliwe specyfikacje, takie jak 4-calowy ekran o rozdzielczości 1440p, ale inne, takie jak czujnik 18 MP, są zdecydowanie możliwe. Nie ma wzmianki o rodzaju stosowanej technologii „zero atramentu”, ale będzie to głównie zależeć od tego, czy Braun udzieliłoby licencji na to firmom takim jak Fujifilm.

Pomijając szczegóły techniczne, tym, co naprawdę wyróżnia ten aparat natychmiastowy, jest jego wyjątkowy wygląd, będący połączeniem przypominającego zabawkę aparatu natychmiastowego z profesjonalnym aparatem typu „wskaż i kliknij”.

Projekt pokazuje, jak język projektowania Brauna, zbudowany na fundamentach zasad Dietera Ramsa, jest nie tylko ponadczasowy, ale także uniwersalny. Można go zastosować do produktu, takiego jak golarka, a także do radosnego i wciągającego aparatu natychmiastowego stworzonego dla kochających zabawę migawkowców.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design
projekty: Arihant R Israni