Chrome na smartfonach może teraz streszczać artykuły

Przeglądarka Chrome firmy Google, może teraz na urządzeniach z systemami iOS i Android używać sztucznej inteligencji do streszczania artykułów.

Pole wyszukiwania Google

Google ogłosiło dzisiaj, że dodaje zaktualizowane funkcje generatywnej sztucznej inteligencji do swojej funkcji wyszukiwania, aby pomóc użytkownikom „lepiej uczyć się i rozumieć informacje” w internecie. W wyszukiwarce Google na mobilnym Chromie dostępna jest teraz opcja beta podsumowania długiego artykułu. Chrome może udostępniać „kluczowe informacje” ze strony internetowej, a także sekcję „Przeglądaj na stronie” z pytaniami i odpowiedziami pobranymi z treści.

Google twierdzi, że nowa funkcja „SGE podczas przeglądania” ma pomóc ludziom „głębiej zaangażować się” w długie treści od twórców. Pokazuje kluczowe punkty artykułów dostępnych bezpłatnie w internecie, ale nie podsumowuje artykułów, które są płatne.

W tej chwili nowa funkcja sztucznej inteligencji jest dostępna w Chromie na urządzeniach z systemami iOS i Android, a Google planuje rozszerzyć ją na komputery „w nadchodzących dniach”.

W najbliższej przyszłości Google planuje również dodać ulepszenia do odpowiedzi generowanych przez sztuczną inteligencję, które pozwolą użytkownikom najeżdżać kursorem na słowa, aby wyświetlić podgląd definicji i zobaczyć powiązane diagramy lub obrazy na dany temat.

Key Points (beta) w przeglądarce Chrome na urządzenia mobilna
Key Points (beta) w przeglądarce Chrome na urządzenia mobilna

Jedną z wprowadzonych nowości jest także funkcja definiowania słów w wynikach generowanych przez sztuczną inteligencję w wyszukiwarce Google.

Definicje pojęć w wyszukiwaniach generowanych przez AI
Definicje pojęć w wyszukiwaniach generowanych przez AI

Przeglądarkę mobilną Chrome pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google Keyword