Doskonały dokument o Newtonie Apple’a za darmo na YouTubie!

Na YouTubie możesz obejrzeć bezpłatnie cały film dokumentalny pt. „Love Notes To Newton” o historycznym już urządzeniu firmy Apple.

„Love Notes To Newton” - film dokumentalny (2018)

Z okazji 30. rocznicy premiery Newton MessagePad firmy Apple, cały pełnometrażowy film dokumentalny zatytułowany Love Notes to Newton został udostępniony bezpłatnie w serwisie YouTube. Newton MessagePad zaczął być szeroko opisywany w sierpniu 1993 roku, kiedy to także spotkał się z dużą krytyką. Ale oprócz bycia zapowiedzią wszystkiego, co miało nadejść wraz z iPhonem i iPadem, Newton zyskał także armię fanów, którzy uwielbiają go do dziś.

Jak nietrudno się domyślić, Newton nie okazał się sprzedażowym hitem i nie podbił świata, ale to istotne urządzenie w historii firmy z Cupertino.

W 2018 roku kilku fanów wyprodukowało pierwszorzędny pełnometrażowy film dokumentalny Love Notes to Newton, który jest jednocześnie celebracją wpływu tego urządzenia przenośnego i opowieść o tym, co poszło tak dobrze — i co poszło tak źle.

Wyprodukowany w wyniku kampanii crowdfundingowej, trafił do sprzedaży za pośrednictwem serwisu Vimeo. Pięć lat później, aby uczcić trzy dekady od premiery Newtona, cały film dokumentalny jest teraz dostępny do obejrzenia za darmo na YouTubie:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Love Notes to Newton | Apple Insider