Wideorozmowy typu obraz w obrazie w aplikacji WhatsApp na iPhonie

Nowa aktualizacja WhatsAppa na iOS-a włączyła tryb obrazu w obrazie dla połączeń wideo, dzięki czemu usługa jest ma taką sama funkcję jak FaceTime.

Wybrane elementy z aplikacji WhatsApp

W grudniu WhatsApp zapowiedział, że wprowadza funkcję obraz w obrazie (w wersji beta) w swojej aplikacji pod systemem iOS. Były to testy beta tej funkcji – teraz w aktualizacji z 17 lutego 2023 roku funkcja ta wreszcie trafia do wszystkich. Obraz w obrazie (picture-in-picture, skrót PiP) w aplikacji WhatsApp działa jak inne w innych komunikatorach mobilnych, które oferują tę samą możliwość, ponieważ przychodzące źródło wideo jest zmniejszane do małego okna w rogu ekranu.

Przeczytaj również: WhatsApp wprowadza awatary

Podobnie jak w przypadku innych wariantów PiP, oznacza to, że użytkownik może korzystać z iPhone’a, aby uzyskać dostęp do innych części aplikacji, a nawet korzystać z zupełnie innych aplikacji, pozostając w tej samej rozmowie.

Chociaż informacje o aktualizacji dla wersji 23.3.77 w sklepie App Store mówią, że ta funkcja jest obsługiwana w tej wersji aplikacji, może minąć trochę czasu, zanim wszyscy użytkownicy będą mogli faktycznie z niej korzystać.

W ramach tej samej aktualizacji użytkownicy mogą również dodawać podpisy podczas wysyłania dokumentów do innych osób, a także dodano obsługę dłuższych tematów grupowych i opisów.


W lutym tego roku firma zapowiedziała także nowe sposoby korzystania ze statusu WhatsAppa.

Nowe sposoby korzystania ze statusu w WhatsAppie

Status to popularny sposób na udostępnianie ulotnych aktualizacji znajomym i bliskim kontaktom w WhatsApp. Aktualizacje te znikają po 24 godzinach. Mogą zawierać zdjęcia, filmy, GIF-y, tekst i nie tylko. Podobnie jak osobiste czaty i rozmowy, status WhatsApp jest chroniony przez pełne szyfrowanie, dzięki czemu można udostępniać z zachowaniem prywatności i bezpieczeństwa.

  • Ikona wyboru prywatnej grupy odbiorców — można wybrać, kto zobaczy Twój status za każdym razem, kiedy go zaktualizujesz. Twój ostatni wybór grupy odbiorców zostanie zapisany i zastosowany jako domyślny dla następnego statusu.
  • Status głosowy — możliwość nagrywania i udostępniania wiadomości głosowych o długości do 30 sekund w statusie WhatsAppa. Status głosowy może być używany do wysyłania bardziej osobistych aktualizacji, zwłaszcza jeśli wolisz mówić niż pisać.
  • Reakcje na status — zapewnia szybki i łatwy sposób reagowania na aktualizacje statusu u znajomych i bliskich kontaktów. Teraz można szybko odpowiedzieć na dowolny status, przewijając do góry ekranu i dotykając jednej z ośmiu ikon emoji. Oczywiście nadal można odpowiadać na status za pomocą tekstu, wiadomości głosowej, naklejek i nie tylko.
  • Okręgi w statusie profilu w przypadku nowych aktualizacji — dzięki temu nigdy nie przeoczymy zmiany statusu u kogoś bliskiego. Okrąg będzie widoczny wokół zdjęcia profilowego Twojego kontaktu za każdym razem, gdy udostępni on aktualizację statusu. Będzie on widoczny na listach czatu, listach uczestników grupy oraz w informacjach kontaktowych.
  • Podgląd linków w statusie — teraz, gdy opublikujesz link w swoim statusie, automatycznie zobaczysz wizualny podgląd treści linku, tak jak podczas wysyłania wiadomości. Wizualny podgląd poprawia wygląd statusu, a ponadto informuje Twoje kontakty, czym jest link, zanim go klikną.

Aktualizacje są udostępniane stopniowo użytkownikom na całym świecie i w najbliższych tygodniach będą one dostępne już dla wszystkich.

Aplikację WhatsApp pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp