Clip Mouse to mysz komputerowa zakładana na palec

Clip Mouse to mysz komputerowa jak żadna inna, bo zamiast kłaść ją na podkładkę i zakłada się ją na palec u ręki.

Clip Mouse – mysz komputerowa zakładana na palce
Clip Mouse – mysz komputerowa zakładana na palce

Skromna mysz komputerowa działa całkiem dobrze, ale to nie powstrzymuje ludzi przed próbami jej ulepszenia. Jednym z takich urządzeń nowej szkoły jest Clip Mouse, którą zakłada się na palce i nie wymaga płaskiej powierzchni roboczej. Zaprojektowany w Niemczech gadżet, będący obecnie przedmiotem kampanii na Kickstarterze, ma na celu replikację funkcji myszy Magic Mouse firmy Apple (i tak, jest również kompatybilna z komputerami PC). Ma kształt przypominający literę U — jest noszony na palcu wskazującym i środkowym użytkownika.

Gdy użytkownik porusza ręką, wykonując zwykłe ruchy kursora, zintegrowany akcelerometr wykrywa poziome ruchy myszy i przekazuje je do komputera przez Bluetooth. Ponieważ nie stosuje się lasera ani innych elementów optycznych, urządzenie nie musi być używane na płaskiej, jednolitej powierzchni, takiej jak podkładka pod mysz.

Lewe i prawe kliknięcia w Clip Mouse są wykrywane na dolnym „ramieniu” U, gdy spód palców użytkownika naciska na wbudowany ekran dotykowy.

Gdy użytkownik chce pisać — i nie chce, aby jego ruchy podczas pisania były mylnie interpretowane jako ruchy myszy — tymczasowo wyłącza mysz, po prostu naciskając kciukiem przycisk z boku gadżetu. Ten sam przycisk służy do wyśrodkowania kursora na ekranie, jeśli utknie gdzieś z boku ekranu.

Przycisk resetu w Clip Mouse
Przycisk resetu w Clip Mouse

Jedno ładowanie baterii litowo-jonowej urządzenia przez USB powinno podobno wystarczyć na 50 godzin użytkowania.

Zakładając, że Clip Mouse wejdzie do produkcji, otrzymasz ją, jeśli zapłacisz 59 EUR (około 261 zł).

Clip Mouse w kolorze czarnym i białym
Clip Mouse w kolorze czarnym i białym

Działanie Clip Mouse zostało zademonstrowane na poniższym filmie:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kickstarter | New Atlas