Rozmowy WhatsApp można teraz łatwo przenosić za pomocą kodu QR

WhatsApp ogłosił nową funkcję, która ułatwia przenoszenie czatów między urządzeniami – umożliwia ona skanowanie kodów QR ze starszych urządzeń w celu szybkiego przesyłania czatów i multimediów.

Funkcja przenoszenia czatów na WhatsAppie za pomocą kodu QR (Chat Transfer)

Teraz przenoszenie czatów między urządzeniami, w tym filmów i zdjęć na WhatsAppie jest znacznie wygodniejsze – wystarczy po prostu zeskanować kod QR. Nowy proces jest prostszy i w pełni zaszyfrowany. Ta funkcja powinna być już dostępna na urządzeniach z systemami Android i iOS. Informację o nowej funkcji udostępnił Mark Zuckerberg, publikując wideo prezentujące proces przenoszenia czatów między urządzeniami. Według Zuckerberga nowa metoda przesyłania jest prostsza i bezpieczniejsza, a transfer odbywa się tylko między urządzeniami i obiecuje, że będzie również szyfrowany od końca do końca.

Może Cię zainteresować także: WhatsApp z nowymi funkcjami ochrony prywatności

Film pokazuje sprytny proces, podczas którego nowy telefon z WhatsAppem skanuje kod QR wyświetlany na starym telefonie. Transfer danych odbywa się bez dostępu do kopii zapasowych w chmurze i jest w pełni szyfrowany.

Obecnie użytkownicy WhatsAppa mają tylko możliwość tworzenia kopii zapasowych czatów i załączników w chmurze, czyli na Dysku Google’a dla urządzeń z Androidem i iCloud na iOS-a. Oba mają również ograniczone miejsce, chyba że zapłacisz za dodatkową przestrzeń, która często się zapełnia, gdy masz dużą kopię zapasową danych WhatsAppa (a także wszystko inne, co możesz mieć w chmurze).

Ponadto tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych na urządzeniach może być czasami uciążliwe, a nowy proces ma być po prostu szybszy i prostszy.

Funkcja przenoszenia czatów na WhatsAppie za pomocą kodu QR (Chat Transfer)
Funkcja przenoszenia czatów na WhatsAppie za pomocą kodu QR (Chat Transfer)

Z nowej metody skorzystają użytkownicy, którzy chcą przenieść swoje wiadomości między telefonami z systemem Android lub urządzeniami z systemem iOS, ale nie można jej używać do przenoszenia między urządzeniami z różnymi systemami. Istnieją jednak sposoby na przeniesienie czatów WhatsAppa z iOS-a na Androida (co również wiązało się z kodem QR) i odwrotnie.

Według tweeta WhatsAppa, funkcja powinna być już dostępna dla użytkowników. Jeśli jest dostępna, możesz uzyskać do niej dostęp przechodząc do opcji Ustawienia WhatsAppCzatyPrzenieś czaty ze starego urządzenia i skanując wyświetlony kod QR na nowym telefonie.

Aplikację WhatsApp pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp