Biografia „Elon Musk” Waltera Isaacsona ukaże się 12 września

Nowa biografia „Elon Musk”, którą napisał Walter Isaacson ukaże się w oryginalnej wersji językowej już 12 września 2023 roku.

Okładka biografii (książki) „Elon Musk by Walter Isaacson” (Simon & Schuster, 2023)
„Elon Musk by Walter Isaacson” (Simon & Schuster, 2023)

Autor Steve’a Jobsa i innych bestsellerowych biografii napisał już Elon Musk by Walter Isaacson — zdumiewająco intymną historię najbardziej fascynującego i kontrowersyjnego innowatora naszej ery — łamiącego zasady wizjonera, który pomógł wprowadzić świat w erę pojazdów elektrycznych, prywatnej eksploracji kosmosu i sztucznej inteligencji. Aha, i przejął Twittera, a potem nazwał go iksem (𝕏). Oprócz słynnej biografii Jobsa, Walter Isaacson napisał między innymi książkę Innowatorzy, bestsellerową Einstein. Jego życie, jego wszechświat, biografie leonarda da Vinci czy Bejamina Franklina. Nad biografią Muska zaczął prace w 2021 roku.

Kiedy Elon Musk był dzieckiem w RPA, był regularnie prześladowany przez nieznośnych rówieśników. Pewnego dnia grupa łobuzów zepchnęła go z betonowych stopni i kopała, aż jego twarz zamieniła się w spuchniętą kulę. Leżał tydzień w szpitalu. Ale fizyczne blizny były niewielkie w porównaniu z tymi emocjonalnymi, które zadał mu ojciec, inżynier, despota i charyzmatyczny fantasta.

Wpływ ojca na jego psychikę pozostanie na zawsze. Musk stał się twardym, ale wrażliwym chłopcem-mężczyzną, skłonnym do nagłych wahań nastroju w stylu Jekylla i Hyde’a, z niezwykle wysoką tolerancją na ryzyko, pragnieniem dramatu, epickim poczuciem misji i maniacką intensywnością, która była bezduszna i destrukcyjna.

Na początku 2022 roku – po roku naznaczonym wystrzeleniem na orbitę trzydziestu jeden rakiet przez SpaceX, sprzedażą miliona samochodów przez Teslę i tym, że stał się najbogatszym człowiekiem na ziemi – Musk ze smutkiem mówił o swoim przymusie wzniecania dramatów. „Muszę zmienić sposób myślenia, by nie być w trybie kryzysowym, który trwa już od około czternastu lat lub prawdopodobnie przez większość mojego życia” – powiedział.

To był smutny komentarz, a nie postanowienie noworoczne. Nawet gdy to mówił, potajemnie kupował akcje Twittera, największego na świecie placu zabaw i dyskusji. Przez lata, ilekroć był w ciemnym miejscu, wracał myślami do prześladowania na placu zabaw z dzieciństwa. Teraz miał szansę stać się właścicielem placu zabaw, na którym bawią się wszyscy na świecie.

Przez dwa lata Isaacson śledził historię Muska, brał udział w jego spotkaniach, spacerował z nim po fabrykach i spędzał godziny na przeprowadzaniu wywiadów z nim, jego rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami i przeciwnikami.

Może Cię zainteresować również: Polskie wydanie książki „After Steve” już we wrześniu!

Rezultatem jest odkrywcza historia wewnętrzna, wypełniona niesamowitymi opowieściami o triumfach i zawirowaniach, która odpowiada na pytanie: czy demony, które kierują Muskiem, są również tym, czego potrzeba, aby napędzać innowacje i postęp?

Biografia pt. „Elon Musk” Waltera Isaacsona (ISBN: 978-1982181284) ukaże się w języku angielskim 12 września 2023 roku nakładem wydawnictwa Simon and Schuster Inc. Będzie liczyła 688 stron i mierzyła 15,56 ✕ 4,83 ✕ 23,5 cm.

Można spodziewać się, że książka zostanie przetłumaczona na język polski i dość szybko pojawi się w naszych księgarniach – póki co nie mamy dokładnych informacji na ten temat.

O autorze

Walter Isaacson jest autorem bestsellerowych biografii Kod życia. Jennifer Doudna, edycja genów i przyszłość ludzkości, Leonarda da Vinci, Steve’a Jobsa, Benjamina Franklina i Alberta Einsteina. Jest profesorem historii w Tulane i dyrektorem generalnym Aspen Institute, przewodniczącym CNN i redaktorem amerykańskiego tygodnika społeczno-politycznego Time. W 2023 roku został odznaczony Narodowym Medalem Humanistycznym. Odwiedź jego stronę na Isaacson.Tulane.edu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacja wydawcy