Walter Isaacson pisze biografię Elona Muska

Autor słynnej biografii Steve’a Jobsa czy Einsteina – Walter Isaacson wyda biografię równie barwnej postaci w świecie technologii – Elona Muska.

Walter Isaacson pisze biografię Elona Muska

Płodny biograf Walter Isaacson ma w swojej bibliografii wydania biografii niektórych z najsłynniejszych ludzi w historii i wkrótce doda do tej listy Elona Muska. Musk ogłosił tę nowinę w swoim czwartkowym tweecie. Walter Isaacson napisał biografię takich osobowości jak Leonardo da Vinci, Albert Einstein, Steve Jobs, Henry Kissinger czy Ben Franklin. Wśród głośnych tytułów znalazła się także książka Innowatorzy, wydanej w oryginale w 2014 roku a w języku polskim w 2016 roku. W tej książce opisał historie ludzi, którzy mieli największy wpływ na początek ery informacji i rozwój cyfrowego świata.

Obejmuje ona ponad półtora wieku opowieść o tym, jak dochodzi do innowacji oraz jak współpraca i współdziałanie wyzwalają pokłady kreatywności, prowadząc do rewolucyjnych zmian w naszym codziennym życiu. Opisał życie ludzi, którzy wymyślili komputery i Internet.

Proces pisania biografii Elona Muska już się rozpoczął, a Isaacson zbiera materiały do swojej najnowszej książki już od wielu dni. Jednak wciąż istnieje szansa na napisanie autobiografii w przyszłości. To nie będzie pierwsza biografia Muska – w 2015 roku ukazała się jego biografia zatytułowana Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX, napisana przez Ashlee Vance’a.

Walter Isaacson jest najbardziej znany w branży technologicznej z napisania biografii Steve’a Jobsa. Książka została zekranizowana przez Danny’ego Boyle’a, a scenariusz napisał Aaron Sorkin.

Isaacson głośno mówił o Apple i jego decyzjach w najnowszej historii. W jednym z wywiadów powiedział, że Apple Park był najlepiej zaprojektowanym produktem Apple’a od 15 lat i że firmie brakuje wizjonera do wprowadzania innowacyjnych produktów.

Niedawno Isaacson nazwał firmę Apple „siłą dobra”, jeśli chodzi o prywatność użytkowników. Powiedział, że Steve Jobs powinien być wzorem tego, jak ludzie podchodzą do technologii w dzisiejszych czasach.

Biografia Elona Muska dopiero jest pisana, więc obecnie nie jest znana data wydania ani jej tytuł.

źródło: Elon Musk | Apple Insider