„Apple Music Classical” teraz także na Androida

Firma Apple udostępniła dziś w sklepie Google Play aplikację „Apple Music Classical” dla użytkowników korzystających ze smartfonów z Androidem.

Apple Music Classical w sklepie Google Play
Apple Music Classical w sklepie Google Play

Podobnie jak Apple Music na Androida, aplikacja Apple Music Classical na Androida w dużej mierze odzwierciedla wygląd swojego odpowiednika na urządzenia z systemem iOS. Warto zauważyć, że aplikacja ‌Apple Music‌ Classical na Androida pojawiła się, gdy Apple nie udostępniło jeszcze wersji aplikację na iPada lub Maca. W 2021 roku firma Apple ogłosiła, że kupiła usługę strumieniowego przesyłania muzyki klasycznej Primephonic i połączy ją z Apple Music za pośrednictwem nowej aplikacji z muzyką klasyczną. W marcu firma Apple uruchomiła usługę Apple Music‌ Classical, oferującą niezależne doświadczenie do odkrywania i słuchania muzyki klasycznej.

Aplikacja ‌Apple Music‌ Classical oferuje subskrybentom ‌usługi Apple Music‌ dostęp do ponad pięciu milionów utworów muzyki klasycznej, w tym nowych wydań w wysokiej jakości, oprócz setek wyselekcjonowanych list odtwarzania, tysięcy ekskluzywnych albumów i innych funkcji, takich jak biografie kompozytorów i szczegółowe informacje na temat kluczowych utworów.

Aplikacja oferuje prostszy interfejs do interakcji z muzyką klasyczną. W przeciwieństwie do istniejącej aplikacji ‌Apple Music‌, ‌Apple Music‌ Classical umożliwia użytkownikom wyszukiwanie według kompozytora, utworu, dyrygenta, numeru katalogowego i innych. Użytkownicy mogą uzyskać bardziej szczegółowe informacje z notatek redakcyjnych i opisów.

Firma Apple zamówiła dla aplikacji cyfrowe portrety znanych kompozytorów, takich jak Ludwig van Beethoven, Fryderyk Chopin i Jan Sebastian Bach, używając palet kolorów i artystycznych odniesień z odpowiedniego okresu klasycznego, z czasem dodając bardziej unikatowe dzieła sztuki. Apple współpracuje z artystami i instytucjami zajmującymi się muzyką klasyczną, oferując ekskluzywne treści i nagrania.

Apple Music Classical na Androida
Apple Music Classical na Androida

Aplikacja ‌Apple Music‌ Classical na Androida jest już dostępna w sklepie Google Play. Aby korzystać z aplikacji, użytkownicy muszą mieć wykupioną subskrypcję Apple Music lub Apple One.

Oficjalny opis aplikacji Apple Music Classical ze sklepu Google Play

Dostępna dla subskrybentów Apple Music bez dodatkowych opłat. Znajdź dowolne nagranie w największym katalogu muzyki klasycznej, korzystając z wyszukiwarki dostosowanej do tego gatunku. Ciesz się najwyższą dostępną jakością dźwięku (do 192 kHz/24 bitów w formacie Hi‑Res Lossless) i słuchaj ulubionych utworów klasycznych z przestrzennym dźwiękiem, a wszystko to bez żadnych reklam.

Dzięki Apple Music Classical początkujący mogą w łatwy sposób zapoznać się z gatunkiem korzystając z setek playlist zawierających najpiękniejsze utwory, wnikliwych biografii kompozytorów, przewodników po najważniejszych dziełach oraz intuicyjnych funkcji przeglądania.

Doświadczanie muzyki klasycznej na najwyższym poziomie

  • Uzyskaj nieograniczony dostęp do największego katalogu muzyki klasycznej (ponad 5 mln utworów), w którym znajdziesz wszystko — od najnowszych utworów, przez słynne arcydzieła, po materiały dostępne wyłącznie w Apple. 
  • Szukaj według kompozytora, utworu, dyrygenta, a nawet numeru katalogowego, aby natychmiast znaleźć konkretne nagrania. 
  • Słuchaj w najwyższej jakości dźwięku (nawet 192 kHz/24 bity w formacie Hi-Res Lossless) — tysiące nagrań dostępne są w wersji z dźwiękiem przestrzennym w technologii Dolby Atmos.
  • Korzystaj z kompletnych metadanych, aby dokładnie wiedzieć, czego i kogo słuchasz. 
  • Ucz się podczas słuchania, korzystając z tysięcy biografii kompozytorów, opisów utworów i innych informacji.

Wymagania

  • Wymagana jest subskrypcja Apple Music (indywidualna, studencka, rodzinna lub Apple One). W skład pakietu nie wchodzi Apple Music Voice. 
  • Usługa dostępna jest na całym świecie, wszędzie tam, gdzie można subskrybować Apple Music, z wyłączeniem Chin, Japonii, Korei, Rosji i Tajwanu. Dostępne funkcje i treści mogą się różnić w zależności od kraju lub regionu. 
  • Apple Music Classical działa na wszystkich telefonach z systemem Android 9 („Pie”) lub nowszym. 
  • Aby słuchać muzyki w Apple Music Classical, konieczne jest połączenie z Internetem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Music | Google Play