Sneakersy Apple’a z at 90. poszły za 50 tys. USD

Jeśli kiedykolwiek chciałeś kupić parę sneakersów firmy Apple i nie udało ci się tego zrobić na konferencji w latach 90., to teraz masz szansę…

Apple Sneakers Vintage - Sotheby's aukcja od 50k USD

Dla niektórych zbieranie ulubionego obuwia stało się stylem życia, do tego stopnia, że są gotowi wydać setki i tysiące dolarów na zakup najnowszego lub najbardziej wyjątkowego modelu. Ale czy byłbyś skłonny wydać 50.000 dolarów (ok. 200.000 zł) za parę starych tenisówek, których możesz nawet nie nosić, ponieważ mogą się rozpaść? Jeśli jesteś zagorzałym fanem Apple’a i kolekcjonerem sneakersów, możesz rozważyć wydanie tak dużej kwoty na tę parę.

Sprawdź też: Wyjątkowe buty Apple’a lecą pod młotek

Dom aukcyjny Sotheby’s sprzedaje właśnie parę sneakersów Apple’a o nazwie Omega Sports Apple Computer Sneakers, które zostały stworzone specjalnie dla pracowników firmy technologicznej w latach 90.

Nie sprzedawano ich komercyjnie, ale wręczano je tylko tym, którzy w tym czasie pracowali dla firmy. Sprzedawana para jest nadal w „idealnym stanie”, ponieważ nigdy nie była noszona i nadal znajduje się w pudełku, ale ponieważ minęło kilka dekad od ich powstania, spodziewaj się, że nie będą to „nówki sztuki”.

Jeśli chodzi o design, to jest to tylko para białych tenisówek ze starym tęczowym logo Apple po bokach i na języku oraz z białymi sznurowadłami. Wygląda dość retro, ale ponieważ wiele retro rzeczy jest teraz znowu „na czasie”, powinno pasować do estetyki Generacji Z.

Ta konkretna para ma amerykański rozmiar męski 10,5, więc jeśli planujesz ją nosić, powinieneś mieć ten konkretny rozmiar buta. W przeciwnym razie będzie to tylko para butów na wystawie w szafce lub pokoju.

Omega Sports Apple Computer Sneakers - Sotheby's aukcja od 50k USD
Omega Sports Apple Computer Sneakers – Sotheby’s aukcja od 50k USD

Było kilka innych par tych konkretnych butów, które trafiły do ​​sprzedaży wcześniej, chociaż nie wyglądały dokładnie tak samo jak te za 50.000 dolarów. Zobaczmy, czy jest ktoś, kto byłby skłonny wydać tyle na te trampki w stylu vintage i w idealnym stanie. Miejmy nadzieję, że nie rozpadną się również, jeśli wspomniana osoba spróbuje je założyć.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sotheby’s | Yanko Design