Whistle to głośnik inspirowany odgłosami natury

Głośnik Whistle jest inspirowany śpiewem ptaków, aby budzić użytkowników miast przyjemnymi dla ucha dźwiękami natury.

Głośnik Whistle inspirowany dźwiękami natury - śpiewem ptaków

Jeśli denerwuje Cię budzik w smartfonie każdego ranka i nie chcesz po prostu wyrzucić telefonu to ta propozycja może Ci się spodobać. Zawsze pragniemy odrobiny natury i spokoju w naszym miejskim życiu. Wyobraź sobie, że budzisz się przy kojących dźwiękach śpiewu ptaków, tworząc pogodną i odświeżającą atmosferę, która natychmiast podnosi na duchu. Whistle to zaprojektowany przez Eunsu Lee rewolucyjny głośnik, który ma zamienić Twoje poranki w rozkoszne przeżycie, zastępując przyziemne alarmy w smartfonie słodką serenadą natury.

Zobacz też: Głośnik Sony HT-AX7 ma zapewnić „kinowy dźwięk wszędzie”

Inspiracją dla Whistle były osobiste doświadczenia projektantki podczas podróży do Singapuru. Podczas pobytu w hotelu miała przyjemność obudzić się przy delikatnej melodii śpiewu ptaków. To wyjątkowe przeżycie pozostawiło niezatarte wrażenie, ponieważ zapewniało orzeźwiający początek dnia. To właśnie ta pamięć doprowadziła do powstania Whistle, produktu zaprojektowanego tak, aby każdego ranka budzić się przy dźwiękach śpiewu ptaków.

Konwencjonalne alarmy w smartfonach, na których polegamy, często budzą nas zbyt agresywnie lub zmuszają do walki na drzemki, co utrudnia rozpoczęcie dnia w pozytywnym nastroju. Wśród całego stresu związanego z nadchodzącym dniem z pewnością nie chcemy, aby nasze własne smartfony dodawały oliwy do ognia. Udowodniono, że odgłosy natury, zwłaszcza śpiew ptaków, działają uspokajająco i łagodzą niepokój związany ze stresem, objawy OCD i depresję. Whistle ma na celu wykorzystanie mocy dźwięków natury, aby zapewnić spokojniejszą i przyjemniejszą poranną pobudkę.

Whistle oferuje gamę czterech linii produktów, z których każda została zaprojektowana tak, aby stworzyć harmonijny nastrój, biorąc pod uwagę wrażenia użytkownika i różne scenariusze użytkowania. Flagowym produktem jest Whistle Speaker, inteligentne urządzenie z odłączaną baterią. Jego wszechstronność pozwala na łatwe dołączenie do innych produktów z tej serii, takich jak oświetlenie Branch LED, zwiększając wygodę i funkcjonalność.

Ustawianie alarmów za pomocą aplikacji głośnika Whistle to pestka. Intuicyjny interfejs użytkownika pozwala wybrać żądany dźwięk ptaków, zapewniając spersonalizowane i przyjemne pobudki. Silikonowy przycisk w kształcie dzioba – przycisk akcji, umożliwia bezproblemową obsługę funkcji, takich jak parowanie, włączanie/wyłączanie zasilania oraz odtwarzanie/pauza. Ukryta dioda LED wewnątrz filtra tkaninowego zapewnia intuicyjne informacje zwrotne na temat bieżącej funkcji głośnika.

Głośnik Whistle - akcesoria i elementy dodatkowe
Głośnik Whistle – akcesoria i elementy dodatkowe

Głośnik Whistle wyposażony w trzy wbudowane głośniki, zapewniające bogaty dźwięk stereo. Z tyłu głośnika znajdują się przyciski dotykowe do regulacji głośności oraz przycisk resetowania parowania. Aby zapewnić mobilność i dłuższe użytkowanie, dolny akumulator bezpiecznie mocuje się do głośnika za pomocą magnesów, przekształcając urządzenie w bezprzewodowy głośnik Bluetooth. Można go wygodnie ładować za pomocą kabla USB-C lub bezprzewodowo na spodzie akumulatora.

Wzornictwo produktów Whistle czerpie inspirację z żywych i naturalnych kolorów ptaków. Minimalistyczne białe opakowanie zawiera kolorowe naklejki z oznaczeniami, zmniejszając ilość odpadów i promując świadomość ekologiczną.

Głośnik Whistle z lampą LED
Głośnik Whistle z lampą LED

Oprócz głośnika Whistle linia produktów obejmuje Whistle_Nest, bezprzewodową podkładkę ładującą przypominającą ptasie gniazdo. Pozwala na łatwe ładowanie akumulatora i jest wyposażona w ukryty wskaźnik LED, który po zakończeniu ładowania wypełnia przestrzeń ikoną EGGa. Gniazdo ma otwór wentylacyjny z wzorzystym dnem, aby zapobiec przegrzaniu, i zawiera gumowe podkładki, które zapewniają stabilność i zapobiegają poślizgom.

Kolejnym członkiem rodziny Whistle jest Whistle_Branch, oprawa oświetleniowa LED zaprojektowana z motywem ptaka siedzącego na gałęzi drzewa. Oświetlenie Branch może działać niezależnie lub być sparowane z głośnikiem, tworząc efekt synergii. Ten wszechstronny produkt nadaje się do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, wprowadzając odrobinę inspirowanej naturą atmosfery do każdej przestrzeni.

Oświetlenie Branch ma elektrodę na górze, umożliwiającą podłączenie i zadokowanie głośnika. Użytkownicy mogą łatwo sterować oświetleniem za pośrednictwem aplikacji. Możliwe jest również ręczne sterowanie włączaniem/wyłączaniem oraz jasnością za pomocą kropki znajdującej się na górze latarki. Podstawa służy również jako taca, prezentując urocze logo, a zasilanie odbywa się za pośrednictwem złącza typu C.

Głośnik Whistle
Głośnik Whistle

Branch może być używany jako samodzielna oprawa oświetleniowa bez podstawy, dzięki czemu idealnie nadaje się do różnych ustawień. Elementy Branch obejmują główną diodę LED, podstawę stojaka, dwa słupki stojaka i stojak kempingowy, zapewniając elastyczność w różnych scenariuszach.

Niezależnie od tego, czy używjesz Whistle w swojej sypialni, czy zabierasz go na przygody na świeżym powietrzu, płynnie integruje się z Twoją codzienną rutyną. W połączeniu z oświetleniem Branch tworzy zachęcającą atmosferę w Twoim domu lub jest idealnym towarzyszem podczas wypraw na kemping. Wszechstronność Whistle zwiększa wrażenia z pikniku, pozwalając cieszyć się relaksującym i zabawnym czasem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design