Wyjątkowe buty Apple’a lecą pod młotek

Nieskazitelne sneakersy Apple Computer przeniosą Cię z powrotem do lat 90-tych – te niezwykle rzadkie tenisówki można licytować za duże pieniądze!

Apple Sneakersy (unikat)

Para pierwszych butów Apple Computer mogą być sprzedane za wysoką cenę, ponieważ nigdy nie były noszone. Nienoszona para tenisówek Apple Computer z połowy lat 90. zostanie sprzedana w ciągu najbliższych dwóch dni. Jeśli się pośpieszysz, możesz kupić jeden z pierwszych produktów Apple’a do noszenia, ale przygotuj się na wysoką cenę. Prawdopodobnie te buty nigdy nie były noszone. Aukcja dotyczy „Apple Computer Sneakers, Late 20th century”. Są sprzedawane za pośrednictwem aukcji Heritage, gdzie czytamy: „Te niezwykle rzadkie trampki zostały wykonane na zamówienie jako jednorazowy prezent dla pracowników Apple’a podczas konferencji w połowie lat 90.”. Rzadki zestaw rakietek do tenisa stołowego marki Apple z tego samego okresu jest również sprzedawany na aukcji.

Zobacz także:

Buty są białe, z klasycznym tęczowym logo firmy z boku i na języku. Napis „Apple” jest również wydrukowany z boku czcionką używaną w pierwszych latach funkcjonowania firmy.

Obecna cena ofertowa to 5.500 USD (ok. 21.000 zł), a cena obejmuje również pudełko i „alternatywny zestaw czerwonych sznurowadeł”.

To nie pierwsze sprzedane trampki firmy Apple. W rzeczywistości, Heritage Auctions wystawiło jedną parę pod młotek rok temu. Poszły za 8.750 USD (ok. 33.600 zł), ale były noszone i nie były dostarczane z pudełkiem, więc podczas najnowszej aukcji buty moga sprzedać się jeszcze lepiej.

Dom aukcyjny posiada również „Zestaw rakietek do ping-ponga Apple Inc., z końca XX wieku”. W opisie czytamy, że „zostały wykonane na zamówienie do jednorazowej prezentacji podczas imprezy firmowej dla około 100 pracowników sprzedaży”. Aktualna najwyższa oferta to 200 USD.

Rakietki do tenisa stołowego Apple (ping-pong)

Obie aukcje pamiątek Apple’a zostaną sprzedane o godzinie 20:00 czasu polskiego (1:00 PM CT) w czwartek, 11 marca 2021 roku.

źródło: Cult of Mac | Heritage Auctions