Buty Concepts x Mephisto CCM-96 dla geeków lubiących design Apple’a

Kultowe sneakersy firmy Apple z lat 90. sprzedawane są za nieziemsko duże pieniądze – nowe buty Concepts i Mephisto CCM-96, przypominające oryginały są dużo bardziej przystępną opcją.

Buty Concepts x Mephisto Classic Match model CCM-96
Buty Concepts x Mephisto Classic Match model CCM-96

Adidasy marki Apple, które oferowano pracownikom firmy na początku lat 90. stały się już przedmiotami kolekcjonerskimi wycenianymi na bardzo duże sumy na rynku konsumenckim.

Na szczęście dwie firmy znane z produkcji nowatorskiego obuwia nawiązały współpracęm aby stworzyć buty przypominające oryginały Apple’a z lat dziewięćdziesiątych. Mało tego – można je kupić już od dzisiaj tj. piątku 19 kwietnia 2019 r.! Aktualizacja: już w chwili publikacji tego wpisu buty były wyprzedane w sklepie internetowym Concepts.

Szczęśliwcy przebywający w Nowym Jorku mogą udać się do sklepu stacjonarnego i spróbować szczęścia :) Model butów dostępny był w rozmiarach od od 7 do 13 w rozmiarówce amerykańskiej.

Concepts x Mephisto CCM-96 to buty bardzo podobne do tych, które Apple rozdawało dekady temu, ale nie są identyczne. Po pierwsze, z oczywistych względów, nie ma na nich widocznej marki Apple, ale mają za to logo Mephisto w widmie tęczowym podobnym do tego z logo Apple’a używanego w latach od 1976 do 1998 roku. Brand Concepts jest nadrukowany na boku tą samą czcionką, której używało Apple.

Przeczytaj także: Puma ponownie wydaje buty do biegania RS-Computer

Buty Apple (fot. Heritage Auction)
Buty Apple (fot. Heritage Auction)

Concepts x Mephisto CCM-96 Match są bardzo podobne do  trampek Apple’a sprzed kilkudziesięciu lat.

CCM-96 Match właśnie trafiły do sprzedaży za 390 USD (ok. 1 450 zł). Jeśli wydaje Ci się to dużą sumą, to dla porównania oryginalne trampki Apple, które pojawiały się na aukcjach, osiągały koszt 15 000 USD (57 000 zł).

Najwyraźniej te buty mają spore dziedzictwo. Zeszłej jesieni Versace podobno rozważał stworzyć własny hołd dla tenisówek Apple’a, tworząc ich nową wersję.

Reklama butów CCM-96 w stylu Apple'a Reklama butów CCM-96 w stylu Apple’a

źródło: Cult of Mac via Concepts