Air2 AR to ciekawa propozycja inteligentnych okularów od INMO

Zestawy do rzeczywistości rozszerzonej mogą wydawać się nieco nieporęczne, dlatego inteligentne okulary mogą niwelować te niedogodności dzięki wzornictwu i ergonomii.

INMO Air2: The Next-Gen All-in-One Wireless AR Glasses

Inteligentne okulary BMW ConnectedRide do bezpiecznej jazdy lub popularne okulary AR (do rozszerzonej rzeczywistości), takie jak Razer Anzu, Rokid Air i Ray-Ban Stories, są dobrymi punktami odniesienia do tego, dokąd zmierzamy w nowej kategorii urządzeń mobilnych. Teraz bezprzewodowe okulary Air2 AR firmy INMO z Shenzen chcą zmienić dynamikę tego, czym powinny być inteligentne okulary ro rzeczywistości rozszerzonej i jak użytkownicy powinni wchodzić z nimi w interakcję. Wszystko to w przystępnej cenie, która powinna byc bardziej przystępna dla większości użytkowników.

Zobacz też: Apple Vision Pro to nowe doświadczenie w wielkim stylu!

Ramki inteligentnych okularów Air2 AR są nieco grube, przez co zyskują wygląd retro, a to wszystko przy doborze dobrej jakości materiałów. Ważą mniej niż 100 gramów dzięki wykorzystaniu plastikowych i aluminiowych elementów. Jest to bardzo ważna cecha, ponieważ mówimy o długim czasie użytkowania na nosie, bez uszczerbku dla komfortu w codziennym noszeniu.

Pod tymi pozornie normalnymi okularami znajduje się wyświetlacz mikro-OLED (640×400 pikseli), który dla użytkownika przypomina pływający ekran projektora. Dzięki temu nadają się do oglądania treści wideo, ale nie są preferowane do treści tekstowych, takich jak czytanie artykułów na blogu.

INMO Air2

Po wyświetlanej zawartości można nawigować za pomocą gestów dotykowych na ramionach, a dla innych elementów sterujących, pod nimi znajdują się dwa przyciski. Są dwa głośniki, które przesyłają dźwięk w dół, zapewniając wyraźny dźwięk, ale mogą być odrobinę głośne, aby przeszkadzać innym w pobliżu. INMO zamontowało również kamerę o niskiej rozdzielczości, która akurat nie jest najlepszym elementem tego urządzenia.

Funkcje okularów Air2 AR od INMO
Funkcje okularów Air2 AR od INMO

Bezprzewodowe okulary Air2 mają są zasilane przez czterordzeniowy układ ZiGuang ZhanRui AI 1,8 GHz, współpracujący z 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci ROM. Okulary mają również łączność komórkową, GPS i Bluetooth 5.0.

Po jednym pełnym naładowaniu trwającym około dwie godziny (dość długi czas) inteligentne okulary wytrzymują około 70-120 minut, a jeśli utrzymasz zużycie mediów na normalnym poziomie, możesz wyciągnąć trochę więcej czasu z baterii o pojemności 500 mAh.

Cena okularów to 799 USD – czyli około 3200 – można jednak znaleźć promocyjne oferty z 25% zniżki w kwocie 599 USD na Kickstarterze.

Smart Glasses Air2 AR od INMO - przyciemnione i przezroczyste
Smart Glasses Air2 AR od INMO – przyciemnione i przezroczyste

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: INMO | Yanko Design