„Harry Potter: Żywa Magia” już można pobrać na iOS-a i Androida

Wyczekiwana gra mobilna „Harry Potter: Żywa Magia”, która została wypuszczona 3 miesiące temu na wybranych terytoriach, wreszcie trafia do globalnej dystrybucji.

Gra mobilna „Harry Potter: Żywa Magia”

Nowa gra o Harrym Potterze pt. Harry Potter: Żywa Magia (oryg. Harry Potter: Magic Awakened), – bezpłatna kolekcjonerska gra fabularna osadzona w świecie czarodziejów, jest dostępna na różnych terytoriach obu Ameryk, Afryki, Oceanii i Bliskiego Wschodu. Oprócz części fabularnej dla pojedynczego gracza, Harry Potter: Żywa Magia oferuje również tryb Massive Multiplayer (MMO) w postaci pojedynków czarodziejów.

Zobacz też: „Harry Potter: Żywa Magia” wreszcie startuje

Jeśli chodzi o fabułę, akcja gry toczy się dziesięć lat po bitwie o Hogwart, co oznacza, że gracze doświadczą wszystkich cech charakterystycznych dla czarodziejskiej edukacji i rozpoczną wciągającą nową historię, w której pojawią się zarówno znajome twarze z oryginalnej serii, jak i nowe postacie.

Podobnie jak w książkach, gracze będą uczyć się zaklęć w miarę postępów, ale tym razem zaklęcia będą rzucane w formie kart. Co ważniejsze, gracze będą musieli zbierać te zaklęcia, znajdować idealne kombinacje i synergie, przechodząc przez coraz bardziej wymagające próby i pojedynkując się z innymi graczami.

Według Warner Bros., w graze Harry Potter: Żywa Magia jest aż ponad 70 zaklęć i przywołań dostępnych w momencie premiery. Każdy z nich ma swoje unikalne efekty i korzyści, dzięki czemu gracze mogą tworzyć talie z nieskończonymi kombinacjami obrażeń, kontroli, wsparcia i obrony.

Dodatkowo gracze mogą wyposażyć Echa, które zapewniają specjalne wzmocnienia statystyk, cech lub zdolności pasywnych, a także karty Towarzyszy, które mogą przyzywać potężnych sojuszników, takich jak Hermiona Granger i Rubeus Hagrid, do pomocy w bitwie. Ta mechanika dodaje kolejną warstwę strategii do gry.

Od dziś fani mogą bezpłatnie pobrać grę Harry Potter: Żywa Magia ze sklepów App Store i Google Play:

Oficjalny opis gry

Opanuj magię z kartami i zaklęć w tej przygodzie w świecie czarodziejów! Zmierz się czarownicami i czarodziejami w pojedynkach w najnowszej grze ze świata Harry’ego Pottera! Harry Potter: Żywa Magia to kolekcjonerska karciana (CCG) gra RPG, w której trafisz do Hogwartu i będziesz odkrywać świat magii. Graj z przyjaciółmi i ćwicz umiejętności, aby zostać mistrzem czarodziejstwa!

Staniesz do walki ze smokiem? Stoczysz pojedynki PvP ze znajomymi? Wybór należy do ciebie!

Ikona gry mobilnej „Harry Potter: Żywa Magia”

Funkcje rozgrywki:

  • Zbierz i awansuj ponad 70 kart. Opanuj magię na poziomie mistrzowskim i rzucaj takie zaklęcia, jak Drętwota i Incendio w bitwach karcianych. Przywołuj fantastyczne zwierzęta oraz artefakty w potyczkach PvP i wyzwaniach PvE.
  • Nowa gra fabularna ze świata Harry’ego Pottera: Przybywasz do Hogwartu dekadę po porażce Voldemorta i dołączasz do nowej generacji czarownic i czarodziejów. Spotkaj ulubione postaci, a także nowych towarzyszy w Hogwarcie i poza nim!
  • Wciel się w czarownicę lub czarodzieja i spersonalizuj postać: Kupuj różdżki na ulicy Pokątnej, miotły i stroje, które pozwolą ci wyrazić swoją magiczną osobowość. A to nie wszystko!
  • Odkrywaj świat i rozmawiaj z innymi czarodziejami: Połącz się ze znajomymi online w czasie rzeczywistym. Pojedynkujcie się i razem odkrywajcie Hogwart.

Co można robić w Hogwarcie?

Harry Potter: Żywa Magia łączy wszystko, co najlepsze w przygodówkach, grach RPG i tytułach fabularnych! Miłośnicy gier wieloosobowych i kładących nacisk na historię również znajdą w Hogwarcie coś ciekawego.

  • Klub pojedynków: To magiczna arena, na której uczniowie Hogwartu ćwiczą karciane pojedynki w trybach solo i w parach. Graj ze znajomymi i wskocz do zabawy PvP w czasie rzeczywistym! Zmierz się z czarodziejami online w pojedynkach PvP 1 na 1 lub 2 na 2. Wkrocz na arenę, wybierz karty, zajmij strategiczną pozycję i dowódź drużyną tak, aby osiągnęła szczyty!

W przeciwieństwie do tradycyjnych gier CCG z bitwami turowymi, gracze zdobywają PM w czasie rzeczywistym i mogą rzucać zaklęcia, przywoływać sojuszników (od niuchaczy po smoki), unikać ataków i tworzyć drużyny, aby wykonywać fantastyczne kombinacje.

  • Weź udział w lekcjach w Hogwarcie: Zbieraj nowe karty, warz mikstury, poznawaj sekrety świata Harry’ego Pottera na lekcjach historii magii, a to nie wszystko.
  • Zakazany Las: Wchodzisz tam na własną odpowiedzialność. Szukaj wskazówek, zbieraj rzadkie składniki, odpędzaj magiczne stworzenia i stawiaj czoła smokom.

Harry Potter: Żywa Magia to coś więcej niż tradycyjne CCG czy karciana gra bitewna. Graj ze znajomymi lub solo; ciesz się meczami PvP lub opcjami kooperacyjnymi; zbieraj przedmioty i korzystaj z funkcji RPG i graj czarownicą lub czarodziejem, na którego czekał magiczny świat. Zapomnij o prostych magicznych grach i stań się prawdziwym uczniem Hogwartu – jak sam Harry Potter!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Warner Bros. | PhoneArena