Kapsułkowy ekspres DUOBO od LG niczym statek kosmiczny!

Inspirowany księżycowym lądownikiem ekspres DUOBO od LG Labs parzy kawę nawet z dwóch kapsułek, aby miała bardziej wyrazisty smak i aromat.

Ekspres kapsułkowy Duobo od LG Labs

Zaprojektowany przez LG Labs kapsułkowy ekspres DUOBO by LG Labs jest dokładnie taką przełomową innowacją, jakiej można oczekiwać od firmy, która przyniosła nam obracane telewizory, obrotowe telefony i wiele innych szalonych gadżetów. Kształt DUOBO przypomina coś, co można znaleźć na Księżycu lub Marsie – wyraźnie inspirowany jest kosmosem. Ale ten ekspres do kawy przewyższa inne kapsułkowe ekspresy nie tylko pod względem wyglądu ale też funkcjonalności.

Sprawdź też: Kawa z mlekiem może mieć większe korzyści zdrowotne

DUOBO ma funkcję jednoczesnej ekstrakcji z dwóch kapsułek — umożliwia tworzenie unikalnych mieszanek kawy, aby uzyskać ulubiony smak kawy. Ekspres współpracuje ze wszystkimi standardowymi kapsułkami z kawą, umożliwiając wykorzystanie istniejących kapsułek Nespresso, Keurig lub Starbucks do tworzenia mieszanek, których wcześniej nie mogłeś zrobić. Ekspres umiejętnie kontroluje przepływ z każdej saszetki, kalibrując temperaturę i ilość wody, a następnie nakłada kawę z dwóch saszetek sekwencyjnie, aby uzyskać podwójne espresso.

Pierwszą rzeczą, która wyróżnia DUOBO, jest jego niekonwencjonalny design. Większość ekspresów do kawy wtapia się w otoczenie, ale DUOBO woli się wyróżniać. Jego projekt czerpie inspirację z lądownika księżycowego Apollo 11 z 1969 roku, z formą, w której znajduje się ekspres do kawy w kształcie modułu kosmicznego, stojący na trzech nogach. Pod spodem znajduje się platforma DUOBO, która jest wyposażona w wyświetlacz, który prowadzi przez proces (a nawet zapewnia okazjonalną rozrywkę), zbiornik na wodę o pojemności 500 ml i potężny procesor pod spodem, który precyzyjnie kontroluje sposób parzenia, ekstrakcji i warstw kawy.

Obserwowanie, jak DUOBO parzy filiżankę, jest tak samo inspirujące, jak obserwowanie lądowania na Księżycu. Porusza się w górę iw dół, dostosowując swoją wysokość do wysokości filiżanki, którą pod nią postawisz. Trzy nogi pomagają DUOBO skutecznie przesuwać się po osi pionowej, dodając niespotykany dotąd dramat do rytuału parzenia kawy. Następnie „przestrzeń” ekspresu do kawy otwiera się, odsłaniając miejsce na umieszczenie dwóch kapsułek z kawą. Kawa jest dozowana od dołu, a puste saszetki pojawiają się wkrótce potem, czekając na wyrzucenie. Możliwe, że uzależnisz się od oglądania DUOBO w akcji, zamiast kultywować uzależnienie od kawy!

Projekt DUOBO sprytnie podkreśla wydzielone obszary funkcjonalne. Sam ekspres do kawy znajduje się w górnej połowie wraz ze „stacją dokującą” dla dwóch kapsułek z kawą. Otwierając maskę lub „właz kosmiczny”, możemy umieścić wybrane kapsułki z kawą. Po zamknięciu można wprowadzać zmiany w aplikacji DUOBO na smartfonie i bezpośrednio kazać urządzeniu rozpoczęcie parzenie kawy za naciśnięciem przycisku na DUOBO lub na smartfonie.

Elektroniczny barista w kształcie lądownika księżycowego zabiera się do pracy, podgrzewając wodę do dokładnej temperatury dla każdej kapsułki i przesyłając wodę przez sprytnie zaprojektowany system zaworów, aby wydobyć kawę z każdej kapsułki. Wystarczy umieścić filiżankę na wyświetlaczu wbudowanym w platformę DUOBO, a kawa naleje się prosto do naczynia.

Ekspres kapsułkowy Duobo od LG Labs

„Mózg” DUOBO znajduje się na platformie w podstawie. Procesor wewnątrz podstawy obsługuje całą procedurę, podgrzewając wodę do temperatury 80°C i kontrolując przepływ wody do każdej kapsułki z osobna. Mimo że DUOBO ma miejsce na dwie kapsułki, można użyć tylko jednej do pojedynczej porcji espresso, a ekspres automatycznie się odpowiednio skalibruje. DUOBO wytwarza ciśnienie do 19 barów, co pomaga w efektywnym wydobywaniu kawy z saszetki, jak również dobrze służy jej w trybach konserwacji i czyszczenia.

Podstawa DUOBO jest również wyposażona we własny 10,1-calowy wyświetlacz IPS Full HD, który służy również jako sprytne centrum rozrywki podczas oczekiwania na zaparzenie kawy.

Zaprojektowany, aby czas oczekiwania dostarczał rozrywki, wyświetlacz automatycznie odtwarza zabawne filmy i animacje, gdy cierpliwie czekasz na swoją filiżankę. Dotykowy panel znajdujący się tuż pod nim pomaga w obsłudze DUOBO, umożliwiając dostosowanie wysokości ekspresu, wybór liczby ujęć oraz określenie, czy wolisz espresso, czy zwykłą filiżankę czarnej kawy.

DUOBO ma 13,3 cala wysokości i zajmuje mniej więcej metr kwadratowy powierzchni na stole lub blacie kuchennym. Obsługuje Bluetooth 5 oraz Wi-Fi 2,4 GHz i jest dostarczany z bezpłatną aplikacją mobilną, która pozwala kontrolować proces parzenia kawy. Aplikacja pozwala także przeglądać porady ekspertów w celu uzyskania własnej inspiracji, a nawet umożliwia bezpośredni zakup kapsułek z kawą bezpośrednio w samej aplikacji.

Ekspres kapsułkowy Duobo od LG Labs

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie urządzenia – official-duobo.com lub na Kickstarterze.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LG Newsroom | Yanko Design