Aplikacja Twitter to teraz X, a tweety będą wpisami?

Aplikacja mobilna Twittera to teraz aplikacja X, oprócz zmiany nazwy i ikony aplikacji „tweety” wkrótce mogą stać się wpisami (postami).

Zrebrandowana aplikacja Twittera na X w sklepie App Store
Zrebrandowana aplikacja Twittera na X w sklepie App Store

Począwszy od kanału beta z wersją 10.1.0-beta.1, nazwa aplikacji to teraz „X” — w przypadku Androida „X Beta” — zgodnie z oczekiwaniami. Jedynym innym popularnym „X” wśród aplikacji jest Xbox. Nazwa pakietu aplikacji to nadal com.twitter.android i ostatecznie jest mało prawdopodobne, że się zmieni, ponieważ wymagałoby to nowej aplikacji i wpisu w Sklepie Play, który od tego czasu został poddany przeglądowi. Twitter wraz z wprowadzeniem nowego logo X kontynuuje kolejne zmiany w swojej aplikacji mobilnej i serwisie.

Wcześniejsza aktualizacja w tym tygodniu dodała „X” w różnych kopiach aplikacji, paskach wyszukiwania i menu. Teraz X dla Androida zmieniło czasownik „Tweet” na „Post” (Opublikuj), w prawym dolnym rogu aplikacji. To naprawdę wyraźne odejście i symboliczne odchodzenie od starego, kultowego brandingu.

W anglojęzycznej wersji Twittera można również zobaczyć zmianę na stronach profilu, gdzie karta „Tweety” zmieniła się w „Posts” (Wpisy).

Począwszy od tej aktualizacji, ciemnoniebieski tryb ciemny „Dim” jest nadal obecny, ale jest ustawiony na całkowicie czarny (lub tak zwany „Lights out” – przynajmniej na razie). Jednak tryb jasny zostanie zachowany. Usunięcie niebieskiego X ma sens w kontekście całkowitej zmiany identyfikacji wizualnej marki, ale szkoda, ponieważ ten odcień był całkiem ładny i niezbyt ostry.

Tweety to teraz Wpisy na X (wcześniej Twitterze)
Tweety to teraz Wpisy na X (wcześniej Twitterze)

Wersja 10.1.0 aplikacji X na Androida jest obecnie w fazie beta, ale wkrótce powinna wejść do kanału stabilnego. Użytkownicy systemu iOS już mogą zobaczyć nową wersję aplikacji X, zamiast Twittera. Choć aplikacja wciąż nazwana jest w sklepach z aplikacjami jako Twitter, ikona aplikacji na ekranie smartfona podpisana jest już jako „X”.

Zrzuty ekranów z aplikacji X (Twitter) na iOS-a
Zrzuty ekranów z aplikacji X (Twitter) na iOS-a

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Google | X Corp. (Twitter)