NASA wystartuje z platformą streamingową NASA+ i ulepszoną aplikacją!

Odkryj wszechświat: NASA uruchamia własną platformę do przesyłania strumieniowego NASA+ i ulepszoną aplikację mobilną.

Nowe platformy NASA, w tym aplikacja i serwis streamingowy NASA+
Nowe platformy NASA, w tym aplikacja i serwis streamingowy NASA+

Kiedy myślisz o NASA, często przychodzą ci do głowy myśli o rakietach kosmicznych i misjach pozaziemskich. Jednak tym razem wiadomość nie dotyczy kolejnego startu rakiety. Jak donosi Engadget, zbliżają się ekscytujące wiadomości kosmiczne, a NASA ogłasza uruchomienie własnej platformy streamingowej o nazwie NASA+. Ale nie tylko to — agencja kosmiczna aktualizuje także swoją aplikację mobilną. Obie nowości będą dostępne w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Do tego czasu możesz pomóc NASA, przekazując opinie na temat aktualnej wersji beta nowej witryny agencji pod adresem beta.nasa.gov.

Zobacz też: Wyślij swoje imię na orbitę Jowisza z NASA

Platforma streamingowa NASA+ będzie całkowicie darmowa, a do tego pozbawiona reklam. Będziesz miał okazję obejrzeć nagrodzony Emmy przekaz NASA na żywo i zajrzeć do misji kosmicznych dzięki różnym oryginalnym seriom wideo, w tym nowym, które zostaną udostępnione w usłudze przesyłania strumieniowego.

Będziesz mieć dostęp do NASA+ za pośrednictwem aplikacji NASA, która działa na urządzeniach mobilnych i tabletach z systemem iOS i Android. Ponadto, serwis będzie dostępny w odtwarzaczach multimediów strumieniowych, takich jak Roku, Apple TV i Fire TV, a także w przeglądarkach internetowych na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych.

Oprócz uruchomienia własnej usługi przesyłania strumieniowego, NASA zmienia całą swoją cyfrową obecność. Agencja kosmiczna pracuje nad nowym środowiskiem internetowym i aplikacjami (beta.nasa.gov/apps), które ułatwią między innymi znajdowanie informacji o jej misjach, projektach badawczych, danych klimatycznych i aktualizacjach programu Artemis. Celem jest stworzenie bardziej spójnej i przyjaznej dla użytkownika platformy dostępu do treści i aktualizacji NASA.

Dzięki tej nowej cyfrowej misji NASA będzie dzielić się odkryciami naukowymi, badaniami, eksploracją i innowacjami na całym świecie za pośrednictwem spójnych platform. Według Nicky’ego Foxa, zastępcy administratora Dyrekcji Misji Naukowych NASA, nowe strony internetowe i filmy NASA+ będą prezentować różne programy odkrywcze, obejmujące szeroki zakres tematów, w tym badania egzoplanet, zrozumienie klimatu Ziemi, wpływ Słońca na naszą planetę i eksplorację Układu Słonecznego.

Wersję beta serwisu streamingowego NASA+ można podejrzeć na beta.nasa.gov/plus.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NASA | PhoneArena