„The Little Book of Aliens” dla tych, którzy szukają kosmitów!

Być może jesteśmy ostatnim pokoleniem, które urodziło się nie wiedząc, czy jesteśmy sami we Wszechświecie.

Okładka książki „The Little Book of Aliens” (autor Adam Frank) 2023

Czy jesteśmy sami we Wszechświecie? To chyba jedno z ciekawszych pytań, jakie kiedykolwiek sobie zadaliśmy. W Małej księdze kosmitów (tyt. oryg. The Little Book of Aliens) autor — astrofizyk Adam Frank wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć, jak obecnie poszukujemy życia pozaziemskiego. Dzięki niewiarygodnemu postępowi technologicznemu poszukiwania trwają — i to na wielką skalę!

Czy jesteśmy sami? Czy Ziemia jest jedyną planetą, na której istnieje życie ze wszystkimi swoimi wynalazczymi, twórczymi możliwościami? Jeśli istnieje życie gdzie indziej, czy którekolwiek z nich ewoluowało podobie do naszego — to znaczy czy jest samoświadome, tworzące technologię i budujące cywilizację stworzenia? Jeśli istnieją inne cywilizacje, czy kiedykolwiek moglibyśmy się z nimi skomunikować, czy też są one tak różne, że zasadniczo żyjemy w różnych rzeczywistościach? A co z UFO? Czy jest czymś, co naukowcy powinni traktować poważnie, czy też są to tylko marzenia.

Oto pytania, które Frank postanowił rozwikłać w swojej nowej książce. The Little Book of Aliens. Może i jest ona niewielka, ale był to dla autora duży projekt, który pochłaniał jego większość czasu przez ostatni rok. Mała księga kosmitów (The Little Book of Aliens) zostanie wydana w języku angielskim 28 października 2023 r.

W książce autor skupia się głównie na tym, w jaki sposób prowadzone są poszukiwania obcego życia we Wszechświecie. Można by pomyśleć, że każdej nocy przez ostatnie 50 lat astronomowie przeszukiwali niebo w poszukiwaniu dowodów na istnienie życia albo inteligentnego (jak cywilizacje), albo głupiego (jak mikroby). Ale to nawet nie jest bliskie prawdy. Większość nieba pozostaje niezbadana. Dopiero teraz, dzięki niewiarygodnemu postępowi technologicznemu, mamy środki, ludzi i (co najważniejsze) fundusze, aby rozpocząć prawdziwe systematyczne naukowe poszukiwania życia poza Ziemią.

Po 2500 latach spierania się ludzi o kosmitów wyłącznie na podstawie ich niezbadanych opinii, w końcu zaczniemy uzyskiwać rzeczywiste dane istotne w tej kwestii. Możemy zatem być ostatnim pokoleniem, które urodziło się nie wiedząc, czy jesteśmy sami we Wszechświecie.

Twój przewodnik po polowaniu na obcych

Duża część The Little Book of Aliens jest poświęcona temu, jak wiele się nauczyliśmy, aby dojść do tego niezwykłego momentu, kiedy wypłyniemy naszymi łodziami na kosmiczne morze i rozpoczniemy tę niesamowitą podróż odkrywczą. Od tego, jakie rodzaje egzoplanet mają znaczenie w poszukiwaniu życia, po to, jak będziemy je szpiegować — książka zawiera wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć, co się teraz dzieje w tym temacie.

Ale co znajdziemy, jeśli natrafimy kosmitów? Niektóre z najfajniejszych rozdziałów do napisania dotyczyły tych pytań. Jak zaczyna się życie na obcych światach? Dlaczego oczekujemy, że obce życie będzie oparte na węglu i jakie są inne alternatywy? W jaki sposób prawa fizyki, chemii i ewolucji wpływają na to, jak kosmici mogliby wyglądać i zachowywać? Czy kosmici będą mieli umysły takie jak nasze? Czy będą mieli etykę, którą rozumiemy? Czy powinniśmy ogłosić się galaktyce, czy też powinniśmy ukrywać się przed wilkami wśród gwiazd?

Jest także wiele o UFO. Część książki Frank poświęcił zagłębieniu się w historię UFO, próbując oddzielić naukowe ziarno od plew. I jak łatwo się domyślić jest dużo plew do przebrnięcia: mistyfikacje, teorie spiskowe, które nigdy nie umierają, i po prostu błędne dane. Ale te filmy Navy UAP zmieniły sposób myślenia opinii publicznej o tym, co dzieje się z niewyjaśnionymi rzeczami na niebie.

Czy naukowcy powinni teraz poważnie traktować UFO? W The Little Book of Aliens autor dokładnie opisał, gdzie jesteśmy teraz i jak działałaby rzeczywista naukowa eksploracja UAP. Omawia również, jakie rodzaje fizyki (nawet superzaawansowany rodzaj „science fiction”) musiałyby być zaangażowane, gdyby UFO robiło rzeczy, o których ludzie twierdzą, że robią.

Więc, czy jesteśmy sami? Czy życie na Ziemi jest „jedynym” na świecie, czy też jesteśmy częścią wielkiej galaktycznej społeczności stworzeń i cywilizacji? W końcu jesteśmy gotowi, aby zacząć uzyskiwać odpowiedzi na te pytania.

Adam Frank napisałem The Little Book of Aliens, aby pomóc zrozumieć nam znaczenie tej chwili i co to będzie ona oznaczać, gdy ktoś powie: „Znaleźliśmy obcych”.

Informacje o książce

  • tytuł oryginalny: The Little Book of Aliens
  • autor: Adam Frank
  • język: angielski
  • liczba stron: 240
  • wydawnictwo: HarperCollins
  • ISBN-10:  0063279738
  • ISBN-13: 978-0063279735
  • data premiery: 24 października 2023 roku

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Adam Frank Big Think