Powstanie film fabularny „Starożytni kosmici”

Scenarzysta serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” i twórcy „Cobra Kai” stworzą film fabularny inspirowany programem „Starożytni kosmici”.

„Ancient Aliens” („Starożytni kosmici”)
„Ancient Aliens” („Starożytni kosmici”) | fot. History Channel

Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg i Josh Heald wyprodukują pełnometrażową wersję przeboju kanału History Channel – dokumentalnego programu paranaukowego Starożytni kosmici (tyt. oryg. Ancient Aliens) a Heald go wyreżyseruje. Craig Titley, który napisał scenariusz Percy Jackson and the Olympians oraz pracował nad Agentami T.A.R.C.Z.Y. Marvela, będziepracował nad filmem Starożytni kosmici. Jon Jashni, były prezes Legendary Pictures, również uczestniczy w produkcji projektu, do którego wcześniej scenariusz pisał Luke Ryan.

Szczegóły projektu są utrzymywane w tajemnicy, ale fabuła będzie obejmować cały świat. Będzie to przygoda ze starożytnymi miejscami i artefaktami oraz będzie obejmować teorie i pytania postawione przez kultowy serial dokumentalny.

Titley to scenarzysta weteran, który napisał komedię Steve’a Martina Fałszywa dwunastka (tyt. oryg. Cheaper by Dozen) i pracował nad pierwszą adaptacją Scooby-Doo. W 2010 roku napisał wysokobudżetową adaptację Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna (tyt. oryg. Percy Jackson and the Olympians: The Lightning Thief) i pracował nad filmem Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów. Ostatnio pracował jako scenarzysta i producent wykonawczy przy Agenci T.A.R.C.Z.Y. i obecnie rozwija kilka serii z POW! Entertainment.

Starożytni kosmici to serial pseudodokumentalny, który jest emitowany od 2009 roku na kanale History Channel i realizowany jest wokół teorii, według której istoty pozaziemskie odwiedzały Ziemię w czasach starożytnych, czasami prowokując rozmaite kultury do myślenia i działania, tym samym jawiąc im się jako bogowie. Serial Starożytni kosmici został wyprodukowany przez Kevina Burnsa, nagrodzonego Emmy dyrektora telewizyjnego, który wyprodukował niezliczone godziny programów opartych na faktach dla History, A&E, National Geographic i innych stacji. Burns, który zmarł we wrześniu 2020 roku, był wcześniej partnerem Jashni w Synthesis Entertainment.

Program miał ponad 200 odcinków i jest jednym z najdłużej emitowanych programów History Channel. Seria zrodziła AlienCon – konwencję opartą na dyskusjach zwolenników teorii o starożytnych astronautach. Wydarzenie od 2016 roku przyciąga 50 tysięcy odwiedzających rocznie.

Na polskim kanale History Channel od 10 sierpnia 2022 roku będzie można oglądać nowy 14. sezon serialu „Starożytni kosmici” – nowe odcinki w poniedziałki i wtorki o 20:00. Zobacz zapowiedź:

Niektórzy eksperci wierzą, że tysiące lat temu istoty pozaziemskie wylądowały na Ziemi, gdzie zostały okrzyknięte bogami i pomogły ukształtować ludzką cywilizację. Czy istnieje dowód na takie spotkanie? 14. sezon kultowej serii „Starożytni kosmici” już od 10 sierpnia w poniedziałki i wtorki na HISTORY.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Hollywood Reporter