Absolut Radio AI jest „prowadzone” przez sztuczną inteligencję

Antenne Deutschland uruchomiło pierwszą w Niemczech stację radiową opartą o sztuczną inteligencję, o nazwie Absolut Radio AI.

Absolut Radio AI (logo)

Nadawca radiowy Antenne Deutschland uruchomił pierwszą w Niemczech ogólnokrajową stację radiową zasilaną przez sztuczną inteligencję (AI). Sztuczny głos o nazwie kAI pełni rolę gospodarza audycji radiowych w Absolut Radio AI, prowadząc słuchaczy przez popowe i taneczne hity z ostatnich 10 lat, a także informując ich o technologii AI, przypadkach użycia, korzyściach i ograniczeniach.

Zobacz też: Radio Yanosik – posłuchasz go w aplikacji mobilnej podczas jazdy!

Absolut Radio AI można odbierać za pośrednictwem aplikacji mobilnej Absolut Radio App, na wszystkich głównych portalach streamingowych i bezpośrednio w internecie, na stronie radia.

Dyrektor generalny Antenne Deutschland Mirko Drenger powiedział, że Absolut Radio AI to znaczący krok dla całego niemieckiego rynku radiowego. Przyszłość radia jest obecnie definiowana na nowo, otwierając nowe możliwości i odmiany w programach.

Czy sztuczna inteligencja zastąpi żywych prowadzących? Nie sądzę i nie musimy się obawiać, że ludzka twarz radia zniknie. Żaden z radiowców raczej nie musi obawiać się o swoją pozycję, ale sposób pracy w radiu znacząco się zmienia. Drenger podkreśla, że sztuczna inteligencja nie sprawi, że ludzie radia staną się zbędni, ale sprawi, że będą bardziej wydajni i inteligentniejsi.

Niemiecki dostawca usług Radio.Cloud stworzył tę stację radiową AI dla Antenne Deutschland. Nadawca, będący wspólnym przedsięwzięciem Media Broadcast i Absolut, chce stale poszerzać zawartość programową i funkcje techniczne tego kanału.

Absolut Radio App - zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej

Stacja Absolut Radio AI dostępna jest w aplikacji mobilnej Absolut Radio, w której dostępne sa także inne stacje radiowe online wydawcy:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Broad Band TV News