Microsoft Teams dodaje filtry „makijażu” oparte na sztucznej inteligencji firmy Maybelline

Aplikacja Maybelline Beauty dodaje 12 „cyfrowych makijaży” opartych na sztucznej inteligencji, które użytkownicy Teams Enterprise mogą stosować podczas spotkań online.

Filtry makijażu Maybelline New York w aplikacji Teams Enterprise |
Filtry makijażu Maybelline New York w aplikacji Teams Enterprise | fot. Maybelline/Microsoft

Wyłączenie kamery internetowej podczas rozmów wideo nie zawsze jest możliwe, a niektóre panie najchętniej wyłączyłyby kamerkę zwłaszcza w dni, gdy nie miały czasu zrobić makijażu. Dla użytkowników Teamsów firma Microsoft wprowadza nową funkcję upiększającą opartą na sztucznej inteligencji, która została zaprojektowana w celu „ułatwienia ludziom życia”. W środę Microsoft ogłosił nowy zestaw filtrów „wirtualnego makijażu” – podobnych do efektów zmieniających wygląd widocznych na platformach społecznościowych, takich jak funkcja Bold Glamour na TikToku.

Zobacz też: W Microsoft Teams możesz zmienić się w awatara 3D podczas spotkań

Nowa funkcja wirtualnego makijażu w Teamsach jest udostępniana użytkownikom Teams Enterprise od środy 19 lipca 2023 roku.

Aplikacja Maybelline Beauty zapewni użytkownikom Teams 12 unikalnych stylizacji w chwili premiery, z opcjami wyboru spośród różnych efektów rozmycia i cyfrowych opcji kolorów makijażu. Każda stylizacja zawiera zestawienie rzeczywistych produktów i odcieni Maybelline replikowanych przez filtr, dzięki czemu użytkownicy mogą odtworzyć makijaż na swoich twarzach podczas spotkań online.

Firmy często wykorzystują te wirtualne „próby” do promowania swoich rzeczywistych produktów, ale korporacyjne oprogramowanie do pracy to niezwykłe miejsce, w którym Maybelline zachęca użytkowników do wyjęcia portfela i „eksplorowania różnych makijaży”.

Nie jest jasne, czy któryś z użytkowników na zdjęciach prasowych Microsoftu „ma” jeden z filtrów do makijażu Maybelline, ale możesz zobaczyć, jak opcje będą wyglądać w aplikacji.

Filtry makijażu z Maybelline Beauty App w aplikacji Microsoft Teams
Filtry makijażu z Maybelline Beauty App w aplikacji Microsoft Teams | fot. Microsoft

Technologia sztucznej inteligencji obsługująca wirtualne filtry do makijażu jest dostarczana przez Modiface, firmę zajmującą się rzeczywistością rozszerzoną w branży kosmetycznej. Technologia Modiface jest jedną z najpopularniejszych ofert wirtualnego „przymierzania” makijażu i była używana przez różne firmy kosmetyczne, takie jak Sephora i Estée Lauder. Firma macierzysta Maybellines, L’Oreal, wykorzystała tę popularność w 2018 roku, przejmując Modiface za nieujawnioną kwotę.

Filtry zostały również opracowane we współpracy z Geena Davis Institute – organizacją non-profit zajmującą się danymi publicznymi, której celem jest poprawa integracji i różnorodności w mediach – aby zapewnić, że wirtualny makijaż będzie odpowiedni dla „szerokiej i zróżnicowanej populacji”.

Użytkownicy korporacyjni mogą znaleźć nowe oferty wirtualnego makijażu w zakładce „efekty wideo” w Microsoft Teams

Nowa funkcja jest dostępna dla globalnych klientów Microsoft Teams Enterprise od dzisiaj i można ją znaleźć na karcie „Efekty wideo” w ustawieniach spotkań Teams. Na razie niewiadomo, czy filtry będą również dostępne dla użytkowników w darmowej wersji Microsoft Teams.

Jak rozpocząć korzystanie z aplikacji Maybelline w Teams?

Przed kolejnym spotkaniem:

  • Kliknij Dołącz do spotkania.
  • Włącz kamerę.
  • Kliknij Efekty wideo.
  • Następnie Więcej efektów wideo.
  • Przewiń w dół w prawym okienku i wybierz Maybelline w kategorii Filtry.
  • Przewiń w dół, aby wyświetlić wszystkie i wybierz swój ulubiony styl.
  • Kliknij Dołącz teraz.

Jeśli już dołączyłeś do spotkania i chcesz wybrać wygląd:

  • Kliknij Więcej… u góry ekranu spotkania.
  • Kliknij Efekty wideo.
  • Przewiń w dół w prawym okienku i wybierz Maybelline w kategorii Filtry.
  • Przewiń w dół, aby wyświetlić wszystkie i wybierz swój ulubiony styl.
  • Kliknij Podgląd, aby zobaczyć wybrany wygląd bez przeglądania go przez innych, lub Zastosuj, aby włączyć swój ulubiony wygląd.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Microsoft Tech Community | The Verge