Głośnik Sony HT-AX7 ma zapewnić „kinowy dźwięk wszędzie”

Sony reklamuje głośnik HT-AX7 jako rewolucję w przenośnym bezprzewodowym domowym sprzęcie audio.

Głośnik modułowy SONY HT-AX7

Z technicznego punktu widzenia Sony HT-AX7 jest to zestaw modułowy, z 2 podrzędnymi głośnikami „satelitarnymi”, które można odłączyć od jednostki głównej, aby stworzyć „bąbel” trójwymiarowego dźwięku przestrzennego wokół użytkownika lub użytkowników. Urządzenie obsługuje technologię 360 Spatial Sound Mapping. Zestaw HT-AX7 ma działać do 30 godzin na jednym ładowaniu i można już składać na niego zamówienia.

Zobacz też: Szklany głośnik Sony LSPX-S3 daje ciepły nastrój i kryształowo czysty dźwięk

Tym razem konstrukcja HT-AX7 nie jest całkowicie zamierzona, ponieważ 2 „wypustki” są w rzeczywistości również głośnikami samymi w sobie, co daje w sumie 4 głośniki, oprócz podwójnych przednich pasywnych przetworników X-Balanced w jednostce bazowej.

Dwa głośniki w kształcie pigułek (wykończone ekologicznym materiałem przypominającym tkaninę „Original Blended”) można również oddzielić od podstawy, aby stworzyć coś, co Sony przedstawia jako coś najbardziej przypominającego domową sieć mesh. Jednak zamiast bezprzewodowych sygnałów danych pojawia się „wciągający” dźwięk, tworzący iluzję, że istnieje „wiele głośników fantomowych z przodu, z tyłu i nad głową” dla osoby znajdującej się w powstałym trójkącie bezprzewodowego dźwięku.

Głośnik modułowy SONY HT-AX7 - mężczyzna słuchający (dźwięk przestrzenny)

Takie zestawy wielogłośnikowe są często kojarzone z wybrednym rozmieszczeniem, aby wszystkie źródła dźwięku działały dokładnie we właściwych kierunkach. Sony twierdzi jednak, że nowy przenośny system kinowy robi to automatycznie za pośrednictwem połączenia Bluetooth 5.2 modułów, nie wspominając o wbudowanych funkcjach 360 Spatial Sound Mapping.

Sony reklamuje również cały system jako idealny przenośny system audio, ponieważ jego konstrukcja, którą można układać jeden na drugim, jest lekka i wystarczająco kompaktowa, aby można ją było nosić w jednej ręce i można ją ładować przez USB. Ponadto 2 odłączane moduły mogą ładować się bezprzewodowo za pośrednictwem stacji dokujących na górze głównej jednostki – huba.

Innowacyjny bezprzewodowy system audio HT-AX7 można już zamawiać na stronie firmy Sony w cenie detalicznej 499,99 USD (ok. 2030 zł).

Głośnik modułowy SONY HT-AX7

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NotebookCheck | Sony