Szklany głośnik Sony LSPX-S3 daje ciepły nastrój i kryształowo czysty dźwięk

Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowego modelu bezprzewodowego, szklanego głośnika — LSPX-S3.

Szklany głośnik Sony LSPX-S3

Dzięki jednostce wysokotonowej ze szkła organicznego i trybowi płomienia świecy pozwala on idealnie połączyć dźwięk z oświetleniem i błyskawicznie stworzyć przytulną atmosferę w każdym zakątku domu. Minimalistyczny, elegancki głośnik przenośny LSPX-S3 jest pomyślany jako źródło dźwięku o wyjątkowej jakości. Zastosowano w nim technologię Advanced Vertical Drive z trzema siłownikami połączonymi ze szkłem organicznym. Wprawiają one szkło w wibrację, zmieniając je w jednostkę wysokotonową, emitującą dźwięk we wszystkie strony.

  • Donośny,  kryształowo czysty dźwięk z jednostki wysokotonowej ze szkła organicznego
  • Elegancki wygląd harmonizujący z każdym wnętrzem
  • Wspaniała, przytulna atmosfera dzięki łagodnemu oświetleniu, migoczącemu jak płomień świecy
  • 8 godzin pracy na akumulatorze i przenośna konstrukcja — możliwość zabrania wszędzie (gdy poziom głośności ustawiony na 41, wyłączona funkcja Bass Boost, tryb oświetlenia na poziomie 16)

Wykonana ze szkła organicznego jednostka wysokotonowa w głośniku LSPX-S3 mocno i czysto odtwarza tony wysokie. Rozprzestrzeniający się we wszystkich kierunkach dźwięk wypełnia każdy zakątek pomieszczenia, tworząc przytulną atmosferę.

Elementami głośnika LSPX-S3 są także 46-milimetrowy przetwornik średniotonowy, który zapewnia zrównoważony środek pasma, oraz membrana bierna wzmacniająca niskie dźwięki. Aby dodać więcej basu, można włączyć tryb „Bass Boost” w aplikacji Sony | Music Center. Głośnik LSPX-S3 współpracuje z urządzeniami z łączem Bluetooth®, a dzięki technologii LDAC zapewnia wysoką jakość przesyłanego dźwięku. 

Dwa szklane głośniki można połączyć w parę stereo, w której każde z urządzeń pozwala odtwarzać lewy lub prawy kanał dźwięku. 

wysokotonowy głośnik ze szkła organicznego zapewnia krystalicznie czysty dźwięk rozchodzący się w każdym kierunku

wbudowana 46-milimetrowa jednostka głośnikowa zapewniająca zrównoważone tony średnie

membrana bierna zapewnia czystość niskich dźwięków

32 poziomy jasności i dwa tryby płomienia świec tworzą efekt migotania imitujący prawdziwe świece

W harmonii z każdym wnętrzem

Elegancka stylistyka głośnika harmonizuje z domowym wnętrzem zarówno o poranku, jak i wieczorem, gdy urządzenie napełnia salon łagodnym światłem. Podstawa ma kolor mineralnego srebra i satynowane wykończenie, a jej spód jest wykonany z tkaniny. Subtelny wygląd, gładka powierzchnia i metalowe wykończenie o wysokiej jakości to gwarancja, że głośnik LSPX-S3 będzie pasował do każdego pokoju. 

głośnik Sony LSPX-S3 na stoliku w salonie

Aby wprowadzić w domowym wnętrzu jeszcze milszą atmosferę, można włączyć tryb płomienia świecy. Głośnik emituje wtedy łagodne światło imitujące płomień świecy — jasne do ogólnego użytku lub delikatne na wieczorny relaks. Można nawet zsynchronizować pulsowanie światła z rytmem muzyki. Użytkownik głośnika LSPX-S3 ma do wyboru cztery tryby świecenia i 32 poziomy jasności. Aby dostosować jasność do nastroju i sytuacji, wystarczy przesunąć palcem po czujniku dotykowym.

Szklany głośnik będzie wymarzonym towarzyszem wieczoru, pozwalającym odprężyć się przy muzyce i stonowanym świetle. Jest nawet wyposażony w wyłącznik czasowy, pozwalający usnąć przy ulubionej muzyce. Wbudowany mikrofon umożliwia natomiast prowadzenie rozmów telefonicznych z dowolnego miejsca w mieszkaniu, dzięki czemu praca z domu staje się przyjemniejsza. 

Głośnik LSPX-S3 jest mały i kompaktowy. Ma akumulator na 8 godzin odtwarzania i funkcję ładowania przez port USB Type-C®. Można zabrać go ze sobą, by wnieść w nowe miejsce światło, muzykę i nastrój. 

Basy i tony w głośniku Sony LSPX-S3

Ekologiczny projekt

Projektanci głośnika zatroszczyli się nie tylko o styl, lecz i środowisko naturalne — opakowanie urządzenia zawiera niespełna 10 procent plastiku. Pokazuje to, jak firma Sony stara się ograniczać wpływ swoich produktów i działań na środowisko naturalne. Produkt nie jest przeznaczony do oświetlania domowych pomieszczeń.

Głośnik LSPX-S3 trafi do sprzedaży w sierpniu 2021 roku. Ciekawi jesteśmy jaka jest jakość dźwięku tego lampo-głośnika.

źródło: Sony Polska