Apple wydało pilną poprawkę dla iPhone’a, iPada i Maca – tym razem z literką (c)

Firma Apple ponownie wydało pilne uaktualnienie zabezpieczeń Rapid Security Response dla systemów iOS 16.5.1, iPadOS 16.5.1 i macOS 13.4.1.

iOS 16.5.1 (c) RSR update
iOS 16.5.1 (c) RSR update

Po wycofaniu wydanej w poniedziałek szybkiej poprawki Rapid Security Response (RSR) dla iOS, iPadOS i macOS kilka dni wcześniej, Apple ponownie wydało aktualizacje oprogramowania. Jednak uaktualnienie nie jest oznaczone literką (b), jak zapowiadano, ale są to iOS 16.5.1 (c), iPadOS 16.5.1 (c) i macOS 13.4.1 (c). Pilne uaktualnienia zabezpieczeń, znane jako Rapid Security Response (RSR) firmy Apple, są standardową częścią firmowego systemu aktualizacji zabezpieczeń. Chodzi o to, aby szybko rozwiązać istotne problemy związane z oprogramowaniem, nie zmuszając użytkowników do czekania na pełną aktualizację systemu.

Jednak kiedy Apple wydało RSR dla obsługiwanych iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac, firma szybko wycofała nowe oprogramowanie po skargach, że popularne strony internetowe blokują użytkownikom Safari dostęp do treści.

Apple, zaraz po zidentyfikowaniu problemu, wycofało poprawkę z literką (a) i potwierdziło, że wkrótce ponownie wyda aktualizacje.

Poprawiony RSR jest już dostępny do pobrania dla systemów iOS 16.5.1, iPadOS 16.5.1 i macOS 13.4.1. Firma Apple zaktualizowała swoją oficjalną stronę aktualizacji zabezpieczeń i potwierdziła, że Rapid Security Responses macOS 13.4.1 (c), iOS 16.5.1 (c) i iPadOS 16.5.1 (c) zawierają tę samą zawartość związaną z bezpieczeństwem co macOS 13.4.1 (a), iOS 16.5.1 (a) i iPadOS 16.5.1 (a) oraz rozwiązują problem, który uniemożliwia poprawne wyświetlanie się niektórych witryn.

iPadOS 16.5.1 (c) RSR OTA (iPad)
iPadOS 16.5.1 (c) RSR OTA (iPad)

Poprawka WebKit

  • dostępne dla: iOS 16.5.1, iPadOS 16.5.1 i macOS Ventura 13.4.1
  • zagrożenie: przetwarzanie treści internetowych może doprowadzić do wykonania dowolnego kodu. Firma Apple jest świadoma doniesień, że ten problem mógł być aktywnie wykorzystywany.
  • opis: ten problem rozwiązano przez poprawienie sprawdzania.
  • CVE-2023-37450: anonimowy badacz

Urządzenia Apple są skonfigurowane w taki sposób, aby automatycznie wdrażały szybkie reakcje bezpieczeństwa jako ustawienie domyślne. W razie potrzeby użytkownicy otrzymają monit z prośbą o ponowne uruchomienie urządzenia.

macOS Ventura 13.4.1 (c) RSR
macOS Ventura 13.4.1 (c) RSR

Aby włączyć zainstalować pilne uaktualnienie zabezpieczeń na iPhonie lub iPadzie, przejdź do Ustawienia ➔ Ogólne ➔ Uaktualnienia . Stamtąd uzyskaj dostęp do aktualizacji automatycznych i upewnij się, że przełącznik jest włączony.

W przypadku użytkowników komputerów Mac otwórz menu Apple, klikając logo Apple, a następnie wybierz opcję Ustawienia systemowe… ➔ Ogólne ➔ Uaktualnienia.. Upewnij się, że w aktualizacjach automatycznych przełącznik „Instaluj pilne uaktualnienia zabezpieczeń i pliki systemowe” jest włączony.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple