Apple wydała pilne uaktualnienie zabezpieczeń iOS 16.5.1 (a) i macOS 13.4.1 (a)

Firma Apple wydała aktualizacje Rapid Security Response dla systemów iOS 16.5.1 i macOS 13.4.1, aby naprawić aktywnie wykorzystywaną lukę w zabezpieczeniach.

Uaktualnienie iOS 16.5.1 (a) RSR OTA (iPhone)
Uaktualnienie iOS 16.5.1 (a) RSR OTA (iPhone)

Aktualizacja 12.07.2023 roku: Firma Apple wycofała oprogramowanie, prawdopodobnie z powodu problemu, który spowodował, że niektóre strony internetowe nie działały prawidłowo po zainstalowaniu RSR. Aktualizacje zmieniły agenta użytkownika Safari, dodając do nazwy (a), co doprowadziło do awarii niektórych witryn. Po zainstalowaniu poprawki dla systemu macOS i próbie otworzenia np. strony Facebooka w przeglądarce Safari 16.5.2 (a), użytkownicy mogą zobaczyć poniższy komunikat i są przekierowywani do prostej wersji mobilnej serwisu. Można odinstalować poprawkę lub poczekać na wydanie kolejnej łatki.

Firma Apple wydała dzisiaj pilne uaktualnienia zabezpieczeń Rapid Security Response (RSR), oznaczone literką (a), które są dostępne dla użytkowników iPhone’a i iPada z aktualizacjami iOS i iPadOS 16.5.1 oraz aktualizacją macOS Ventura 13.4.1. Aktualizacje Rapid Security Response mają na celu zapewnienie użytkownikom systemów iOS/iPadOS i macOS poprawek zabezpieczeń bez konieczności instalowania pełnej aktualizacji oprogramowania. Dzisiejsze aktualizacje usuwają aktywnie wykorzystywaną lukę w zabezpieczeniach pakietu WebKit, dlatego warto przeprowadzić aktualizację tak szybko, jak to możliwe.

Zobacz też: Apple wydało uaktualnienie zabezpieczeń (a) dla iOS 16.4.1, iPadOS 16.4.1 i macOS 13.3.1

System iOS 16.5.1 (a) (lub iPadOS 16.5.1 (a)) jest dostępny za pośrednictwem standardowego mechanizmu aktualizacji oprogramowania w aplikacji UstawieniaOgólneUaktualnienia iPhone’a lub iPada.

Jest to szybka aktualizacja, wymagająca zaledwie kilku minut na pobranie aktualizacji, a następnie szybkie ponowne uruchomienie, bez dłuższego procesu instalacji. Aktualizację systemu macOS można zainstalować w Ustawienia systemowe… ➔ OgólneUaktualnienia.

iPAdOS 16.5.1 (a) RSR OTA (iPad)
iPadOS 16.5.1 (a) RSR OTA (iPad)

Przeczytaj też: Jak zainstalować pilne uaktualnienie zabezpieczeń iOS, iPadOS i macOS?

Po zainstalowaniu aktualizacji Rapid Security Response użytkownicy systemów iOS 16.5.1 i ‌macOS Ventura‌ 13.4.1 zobaczą zaktualizowaną wersję oprogramowania – z literką (a), a dotknięcie wersji w sekcji Informacje w Ustawieniach spowoduje wyświetlenie informacji o zainstalowanej wersji systemu operacyjnego i aktualizacji Rapid Security Response. Można także włączyć opcję, aby w przyszłości aktualizacje Rapid Security Response były instalowane automatycznie.

macOS Ventura 13.4.1 (a) RSR
macOS Ventura 13.4.1 (a) RSR

Apple testuje funkcję Rapid Security Response od zeszłego roku, a RSR zostały po raz pierwszy wprowadzone wraz z wprowadzeniem systemów iOS 16 i macOS Ventura.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple